Informacje dnia

Inwestycja Wilanów Park w Warszawie – przyjazna dla mieszkańców, wielofunkcyjna przestrzeń

Projekt_w_Wilanowie_m
W dniu 3 grudnia br. w Urzędzie Dzielnicy Wilanów zaprezentowana została wizja Wilanów Park, czyli inwestycji znajdującej się u zbiegu ul. Przyczółkowej, ul. Uprawnej, al. Rzeczpospolitej i ul. Karuzela w Warszawie, którą zrealizuje firma Ceetrus Polska.

Oprócz ponad 2 hektarowego parku o charakterze miejskim, ma powstać tam otwarta przez cały rok oranżeria, przestrzenie usługowo-handlowe, kino, hotel, biura oraz przestrzenie coworkingowe. Po uchwaleniu przez Miasto Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, Inwestor przeprowadzi Rozmowy Sąsiedzkie z mieszkańcami, oraz rozpisze konkurs na zagospodarowanie Parku przy oranżerii.

Inwestor zakłada, że budowa Wilanów Park może rozpocząć się w przeciągu najbliższych dwóch lat i będzie trwała przez kolejne dwa lata.

„Najważniejszą funkcją Wilanów Park jest jego wymiar społeczny – zgodnie z tym, czego oczekują mieszkańcy Wilanowa, to będzie miejsce rodzinnego spędzania czasu. Stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców dzielnicy, będąc jednocześnie atrakcyjną przestrzenią także dla mieszkańców Warszawy, a obecny kształt założeń projektowych jest wynikiem naszego dialogu ze społecznością. Kluczowym wnioskiem z rozmów z mieszkańcami była potrzeba większej aktywizacji parku. Odpowiedzią jest zintegrowana z przestrzenią zieloną oranżeria, która będzie dostępna przez cały rok.” – mówi Andre Decroix Dyrektor ds. Rozwoju i Inwestycji w Ceetrus Polska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora