rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Inwestycja Ustronie Mokotów jako przykład rosnącego trendu budowania domów jednorodzinnych

Piotr Krajewski - Fotografia Architektury / Architectural Photography

Ustronie Mokotów stanowi dobry przykład osiedla domów jednorodzinnych. Projekt ten jest potwierdzeniem rosnącego trendu budowania domów jednorodzinnych przez deweloperów.

Od kilku lat na rynku nieruchomości obserwuje się trend, w ramach którego osoby poszukujące własnego lokum, coraz częściej decydują się na dom, zamiast mieszkania. Należy też wspomnieć o tym, że po okresie lockdownu wielu osobom zależy na własnym kawałku ogródka. Deweloperzy dostrzegają wzmożone zainteresowanie tego rodzaju budownictwem wśród kupujących. W odpowiedzi na nie coraz chętniej budują  osiedla domów jednorodzinnych. Dotychczas, powstawały one głównie na obrzeżach miast, jednak pojawiają się wyjątki – jak np. inwestycja Ustronie Mokotów zrealizowana przez SGI w świetnej lokalizacji, na warszawskich Siekierkach.

 
Ustronie Mokotów to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój, ale nie chcą rezygnować z miejskich rozrywek. Położenie osiedla na warszawskich Siekierkach daje właśnie taką gwarancję. Każdy segment posiada 5 pokoi oraz ogród o wielkości do 180 m2 – co jest docenianym atutem inwestycji. Lockdown i brak możliwości swobodnego przebywania na świeżym powietrzu sprawił, że wzrosła liczba zapytań o mieszkania i domy z takimi rozwiązaniami. Chcieliśmy więc zapewnić przyszłym mieszkańcom Ustronia Mokotów ten komfort. Sukces osiedla pokazuje, że konsumenci są zainteresowani tego typu nieruchomościami. Mamy w planach kolejną inwestycję, w której będziemy budować domy o wysokim standardzie – mówi Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI.