Informacje dnia

Inwestycja biurowa Chmielna 89 w Warszawie pod opieką Cushman & Wakefield

Piotr Krajewski - Fotografia Architektury / Architectural Photography

autor zdjęcia: Piotr Krajewski

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield od września 2020 roku objęła zarządzanie biurowcem Chmielna 89, który znajduje się na warszawskiej Woli.

Chmielna 89 Office Building to biurowiec zlokalizowany w biznesowym centrum stolicy, którego właścicielami są spółka Cavatina Holding S.A. oraz fundusz zarządzany przez Madison International Realty, który w wyniku świeżo przeprowadzonej transakcji nabył 65% udziałów w projekcie. Charakterystyczną cechą obiektu jest jego bryła o podciętym kształcie, która przypomina kryształ. Budynek posiada 14 kondygnacji i ponad 25 tys. mkw. powierzchni biurowej. Głównym najemcą budynku jest PKO Bank Polski.

Cieszymy się na tę pierwszą współpracę z klientem tym bardziej, że budynek jest wyjątkowy pod kilkoma względami. Oprócz oryginalnej bryły obiekt posiada także certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. Dołożymy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom zarówno klienta, jak i głównego najemcy – mówi Grzegorz Dyląg, Head of Asset Services Business Space, Cushman & Wakefield.

Źródło: Cushman & Wakefield.