Informacje dnia

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne: Olivia Centre dołącza do United Nations Global Compact

olivia gdańsk
Gdańska nieruchomość komercyjna Olivia w styczniu wdroży nową politykę ekologiczną i standardy odpowiedzialności społecznej.

Tym sposobem, tworząc nowe inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną i środowiskową wśród swoich pracowników i rezydentów, a także uczestnicząc w akcjach edukacyjnych, przyczyniaja się do szerzenia dobrych praktyk w zakresie ESG. Z końcem roku nieruchomość komercyjna Olivia przystąpiła do United Nations Global Compact (UNGC), aby podkreślić swoje zaangażowanie na rzecz troski o środowisko naturalne i jego zasoby.
Organizacja United Nations Global Compact została założona w 2000 roku i obecnie jest największą korporacyjną inicjatywą zrównoważonego rozwoju na świecie. Obejmuje ponad 12000 firm oraz 3000 sygnatariuszy spoza biznesu w ponad 160 krajach.

Przystąpienie do UN Global Compact (UNGC) to nie tylko zobowiązanie do przestrzegania Dziesięciu Zasad UNGC w zakresie praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji, ale także wezwanie do stawiania sobie ambitnych celów i raportowania efektów działań. UN Global Compact jest częścią ONZ od 21 lat. Powstała po to, by wspierać firmy w implementacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ oraz w działaniach z zakresu ESG, dlatego cieszy mnie, że Olivia Business Center dołączyła do UNGC oraz aktywnie działa na rzecz wdrażania inicjatyw proklimatycznych nie tylko u siebie, ale także wśród firm rezydentów – mówi Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel Krajowy i Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora