Informacje dnia

Ideal Idea City Park pod Warszawą z kolejnym nowym najemcą

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ramach kończącego się procesu komercjalizacji I etapu budowy kompleksu magazynowo-biurowego Ideal Idea City Park na granicy Warszawy i Raszyna inwestor obiektu zawarł umowę najmu z firmą EG Electronics. Reprezentuje ona szwedzką grupę kapitałową Kamic Group działającą w branży elektronicznej w 12 krajach.

EG Electronics jest kolejną firmą wybierającą City Park na miejsce swojego intensywnego rozwoju w Polsce. Dla Ideal Idea Formad (IIF) była partnerem wymagającym bardzo specyficznego przygotowania części magazynowo-produkcyjnej i znaczącego przerobienia ściany szczytowej hali H1. Ponieważ zgodnie z przepisami pracownicy ze stałymi miejscami pracy muszą mieć odpowiedni dostęp do światła dziennego dla nowego klienta City Parku wycięto okna w elewacji części magazynowej, co jest rozwiązaniem ponadstandardowym. Charakter pracy specjalistów EG Electronics wymagał jednak takich właśnie posunięć konfiguracyjnych w przestrzeni magazynowej.

Umowę z nowym partnerem komentuje prezes Ideal Idea Formad Jędrzej Dużyński: „W przypadku naszego nowego szwedzkiego klienta jeszcze raz pokazaliśmy zupełnie inną filozofię działania, niż zazwyczaj ma to miejsce na rynku. Olbrzymia elastyczność w podejściu do wymagań najemców z bardzo szerokiego katalogu branż zawsze cechowała IIF, ale City Park jest w tej kwestii osiągnięciem szczytowym. Na rynku jest bardzo mało do wynajęcia modułów rzędu 800-900 mkw. z możliwością aż tak wielkiego doświetlania światłem naturalnym, jak to zaoferowaliśmy EG Electronics. Nasi architekci projektują hale inaczej niż większość powszechnie oferowanych magazynów i fakt ten procentuje w naszych kontraktach z najemcami. Mogliśmy więc zaoferować w tym projekcie adaptacyjnym okna nawet większe niż wynikałoby to z regulacji prawnych. Doświetlenie miejsc pracy jest dzięki temu znakomite i daje ogromną elastyczność w przyszłości, gdyby zaszła potrzeba zapewnienia światła naturalnego również w sąsiednim module”.

W celu spełnienia wszystkich wymagań EG Electronics pod sufitem hali magazynowo-produkcyjnej zbudowano specjalną szynę z czterema hubami. Każdy z nich może być wyprowadzeniem instalacji wyciągu spalin lutowniczych, sprężonego powietrza, przyłączy teletechnicznych i instalacji elektrycznych. Przestrzeń najmu jest zaprojektowana bardzo elastycznie, aby mogła podlegać stałym rekonfiguracjom i zmianom układów funkcjonalnych na życzenie szwedzkiego partnera.

W wyborze nowej siedziby dla EG Electronics wzięła udział firma doradcza Rock Estate.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora