Informacje dnia

Hotele w Warszawie reprezentują wysoki poziom na rynku nieruchomości inwestycyjnych

hotel
Hotele w Warszawie reprezentują wysoki poziom na rynku nieruchomości inwestycyjnych. Zachęcają gości ekskluzywnymi, nowoczesnymi wnętrzami, którym nie brakuje otoczki komfortu i przytulności. Do tego nieruchomości komercyjne w Warszawie prezentują wysoki poziom. Rynek w stolicy to zachęta nie tylko dla hotelowych gości, ale również inwestorów.

Spis treści:
Sektor hotelarski na polskim rynku nieruchomości inwestycyjnych
Hotele do nieba
Goście biznesowi i turyści cenią sobie stolicę
Inwestorzy zainteresowali rynkiem komercyjnym w Warszawie
Warszawskie hotele z bogatą ofertą dla gości

Sektor hotelarski na polskim rynku nieruchomości inwestycyjnych

Można powiedzieć, że sektor hotelarski na polskim rynku nieruchomości inwestycyjnych podniósł się z kolan po fatalnym okresie lockdownu, jaki miał miejsce w okresie pandemii koronawirusa. Obecnie obiekty, które przetrzymały ten trudny czas i utrzymały się na rynku, w dalszym ciągu prosperują, przyciągając do siebie gości. Niewątpliwie polskim hotelom sprzyja fakt, że wielu Polaków w dalszym ciągu wstrzymuje się z zagranicznymi wyjazdami i podejmuje decyzję o spędzeniu urlopu w kraju. Dzięki temu hotele w Polsce nie mogą narzekać na małe obłożenie.

Hotele do nieba

Warszawskie nieruchomości komercyjne charakteryzują się strzelistością. W stolicy, zwłaszcza blisko centrum miasta, znajduje się wiele wysokościowców. Często są to budynki biurowe, jednak hotele wcale nie mają zamiaru im ustępować. Również te bowiem liczą sobie w Warszawie wiele kondygnacji. W efekcie w stolicy możemy podziwiać okazałe budynki, które zachwycają nie tylko swoimi wnętrzami, ale również architekturą elewacji.

Goście biznesowi i turyści cenią sobie stolicę

Do Warszawy często przyjeżdżają goście biznesowi, którzy poszukują komfortowego miejsca noclegowego przed spotkaniem biznesowym. Stolica to również wabik na urlopowiczów, którzy odwiedzają ją w celach turystycznych. Hotele w Warszawie są najczęściej przygotowane na przyjęcie obu tych grup gości. Na osoby odwiedzające obiekty wypoczynkowe czekają nie tylko komfortowe pokoje hotelowe, ale również w pełni wyposażone sale konferencyjne. Hotelowi goście mogą również skorzystać z dodatkowych udogodnień, takich jak basen, strefa SPA czy korty tenisowe. Dzięki tak bogatej i zróżnicowanej ofercie każdy gość hotelu będzie mógł znaleźć w obiekcie coś dla siebie.

Inwestorzy zainteresowali rynkiem komercyjnym w Warszawie

Nie tylko osoby prywatne są zainteresowane hotelami w stolicy. To temat przyciągający także inwestorów, którzy dostrzegają ogromny potencjał tego miasta. Stale monitorują oni rynek w poszukiwaniu atrakcyjnych okazji do realizacji swoich projektów inwestycyjnych. Problematyczną kwestią w stolicy jest niewielka dostępność atrakcyjnie zlokalizowanych działek inwestycyjnych, które mają do tego niezbyt wygórowaną cenę za metr kwadratowy gruntu. Jak wiadomo, rynek nieruchomości praktycznie we wszystkich sektorach jest w stolicy drogi. Wysokie są więc i ceny za działki inwestycyjne, co przekłada się na wyższe koszty realizacji projektu. Z tego względu inwestorzy, którzy są zainteresowani realizacją projektu komercyjnego w Warszawie, stale poszukują okazji do zakupu gruntu w atrakcyjnej cenie za metr kwadratowy.

Warszawskie hotele z bogatą ofertą dla gości

Jaki poziom prezentują hotele w Warszawie? Wystarczy przyjrzeć się kilku inwestycjom, aby lepiej zobrazować sobie, jaką ofertę przygotowały dla swoich gości warszawskie obiekty hotelowe. Poniżej prezentujemy opisy przykładowych inwestycji, które obecnie funkcjonują na rynku w stolicy.

Courtyard by Marriott Warsaw Airport to nowoczesny hotel zlokalizowany w dzielnicy Włochy, przy ulicy Żwirki i Wigury. Obiekt hotelowy znany jest też pod nazwami: Port Hotel Okęcie i Warsaw International Airport Hotel. Budowa nieruchomości inwestycyjnej wystartowała w 2002, a już po roku obiekt był gotowy do użytku. Powierzchnia użytkowa hotelu w Warszawie wynosi 16800 metrów kwadratowych. Za projekt architektoniczny nieruchomości komercyjnej odpowiadają architekci z pracowni Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates. Generalnymi wykonawcami hotelu były spółki Technico Facility Engineering oraz Warbud. Dużą zaletą hotelu jest jego lokalizacja niedaleko stacji kolejowej Warszawa Lotnisko Chopina, oraz Portu lotniczego Warszawa-Okęcie – Terminal A. Hotel oferuje swoim gościom 226 komfortowych pokoi. Jest to nieruchomość inwestycyjna w segmencie hotelowym w standardzie 4 gwiazdek. W hotelu na gości czeka wytworna restauracja strefa rekreacji i fitnessu a także wyposażone sale konferencyjne o zróżnicowanej wielkości.

Te Westin Warsaw, znany też pod nazwą Westin Hotel (Westin Hotels & Resort) to doskonały przykład warszawskiego wysokościowca. Nieruchomość znajduje się w dzielnicy Wola przy alei Jana Pawła II 21, na rogu ulic Grzybowskiej oraz Ciepłej. Budowa warszawskiego hotelu rozpoczęła się w 2001, a dobiegła końca w po dwóch latach – w 2003 roku. Powierzchnia całkowita hotelu wynosi niemal 26 tysięcy metrów kwadratowych, zaś użytkowa ponad 21 tysięcy metrów kwadratowych. Za projekt architektoniczny hotelu odpowiada Biuro Biurze Projektów Kazimierski i Ryba. Charakterystycznym elementem budynku jest przeszklona część frontowa, swoim kształtem przypominająca długi lej. W nocy jest ona podświetlana, co tworzy dodatkowy, niesamowity efekt. W rzeczywistości jest to szyb panoramicznych wind. Nieruchomość inwestycyjna Te Westin Warsaw jest hotelem w standardzie 5 gwiazdek. Hotel oferuje swoim gościom 361 komfortowych pokoi wypoczynkowych. W hotelu znajduje się ponadto w pełni wyposażone zaplecze konferencyjne. Istnieje również możliwość organizacji wytwornego wesela. Goście hotelowi mogą ponadto skorzystać z hotelowe restauracji, oraz strefy rekreacji i fitnessu.

Arche Hotel Geologiczna to nowoczesny i unikatowy obiekt hotelowy położony niedaleko lotniska. Obiekt zlokalizowany jest w warszawskiej dzielnicy Włochy, przy ulicy Geologicznej. Inwestorem obiektu jest Arche z siedzibą w Warszawie. Obiekt został oddany do użytku w 2019 roku. Wnętrze hotelu rządzone zostało w nowoczesnym, industrialnym stylu. Atutem budynku jest jego usytuowanie w pobliżu Lotniska im. Fryderyka Chopina. W hotelu znajdują się wyposażone sale konferencyjne o łącznej powierzchni 150 metrów kwadratowych. O podniebienia gości dbają szefowie kuchni dwóch hotelowych restauracji. Hotel oferuje 77 przestronnych, klimatyzowanych pokoi hotelowych.

Wśród przykładowych inwestycji nie mogło zabraknąć jednego z nowszych projektów oddanych już do użytku – inwestycji Nobu Hotel Warsaw. Hotel znajduje się w Śródmieściu, przy skrzyżowaniu ulic Koszykowej i Wilczej. Budowa hotelu rozpoczęła się w ostatnim kwartale 2017 roku, a zakończyła się w 2020 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi niemal 12 tysięcy metrów kwadratowych. Jest to inwestycja spod szyldu Tacit Development Polska JS z Warszawy. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag, aś za projekt architektoniczny odpowiadają architekci z pracowni Medusa Group – Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała. Nobu Hotel Warsaw to nieruchomość inwestycyjna w standardzie 5 gwiazdek. Hotel wyróżnia się nie tylko nietuzinkową elewacją, ale również bardzo klimatycznym wnętrzem. Na gości czeka 120 komfortowych pokoi hotelowych. Mogą oni również skorzystać z wykwintnej restauracji, sakebaru, przestronnych sal konferencyjnych oraz strefy SPA.

Redakcja
Komercja24.pl