Informacje dnia

Historyczny budynek położony w sercu Warszawy został odrestaurowany

Bankowy_iPro_Minimartina_04
Plac Bankowy 1 to odrestaurowany historyczny budynek mieszczący się w samym sercu Warszawy. Teraz nieruchomość zyskała zewnętrzną iluminację.

Zastosowane zostały nowoczesne rozwiązania, które wyróżniają biurowiec w wieczornej panoramie miasta. W projekcie uczestniczył Allan Starski, polski scenograf filmowy i teatralny, laureat Oscara.

Plac Bankowy 1 to przykład pięknie odrestaurowanej historycznej architektury. Budynek może poszczycić się 200-letnią historią. Został zbudowany jako pałac Bielińskich, następnie przebudowany według projektu Antonia Corazziego. Po wojnie, aż do lat 90., funkcjonował jako Hotel Saski. Po modernizacji i przebudowie w 2012 roku jest to ekskluzywny, wykorzystujący nowoczesne rozwiązania, biurowiec Plac Bankowy 1.

– Zaprojektowane wyjątkowe oświetlenie podkreśla architektoniczne elementy i detale budynku. Sprawia, że Plac Bankowy 1 przyciąga uwagę i jego obraz na długo zapada w pamięć. Można powiedzieć, że Plac Bankowy 1 zyskał drugie życie, dzięki odpowiedniemu podkreśleniu iluminacją – mówi Anna Olszewska, zarządca nieruchomości Plac Bankowy 1.