Z życia spółek

Hines Polska nowym zarządcą magazynu k. Olsztynka

ben-rosett-10614-unsplash

Hines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, dokonała w imieniu firmy IGIS Asset Management („IGIS”) transakcji nabycia centrum dystrybucyjnego Zalando Lounge w Ameryce k. Olsztynka. Firma Hines będzie pełniła funkcję Asset i Property Managera, obsługując kompleksowo projekt dla IGIS oraz reprezentowanych przez nią inwestorów.

Nieruchomość jest w pełni skomercjalizowaną inwestycją typu built-to-suit, składającą się ze 120 000 m kw. powierzchni magazynowej. Obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie w styczniu 2019 roku. Wyłącznym najemcą inwestycji jest firma Zalando, która w Olsztynku zlokalizowała europejskie centrum dystrybucyjne dla konceptu Zalando Lounge.

– Ogromnie cieszy nas fakt, że mogliśmy doradzać IGIS Asset Management, podczas jej pierwszej transakcji nabycia nieruchomości na rynku logistycznym w Polsce. Jest to dla nas podwójna satysfakcja, ponieważ Hines Polska został wybrany także na Asset i Property Managera tej inwestycji – mówi Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Zarządzający Hines Polska.

– Od dłuższego czasu obserwujemy rozkwit polskiego rynku logistycznego, w związku z czym jestem przekonany, że inwestowanie w tego typu nieruchomości jest bardzo dobrą decyzją biznesową. Tak samo zresztą, jak powierzenie roli Asset i Property Managera firmie Hines, która obecna jest na polskim rynku od wielu lat, ma wyjątkowe kompetencje i doświadczenie – co z naszej perspektywy ma kluczowe znaczenie – powiedział Seihyun Kwon, Senior Vice President w IGIS Asset Management.

Zakup nieruchomości został sfinansowany przez bank PKO BP. Podczas transakcji, rolę doradcy pod względem prawnym pełniła kancelaria Dentons, finansowym oraz podatkowym – firma doradcza EY, a technicznym i środowiskowym – Arcadis Polska.