warto wiedzieć

Hines nagrodzony za biurowce na targach nieruchomości w Cannes

new-cityHines, międzynarodowa firma działająca na rynku nieruchomości, otrzymała nagrodę „RealGreen Investor of the Year” w tegorocznym konkursie CEEQA Real Green. Jego zwycięzcy zostali ogłoszeni 15 marca podczas targów MIPIM w Cannes.

Nagrody CEEQA RealGreen przyznawane są firmom i projektom z Europy Środkowo-Wschodniej, które wykazują ponadprzeciętne zaangażowanie w obszarze ekologicznego budownictwa. Przyznając nagrodę firmie Hines, jury doceniło przede wszystkim działalność funduszu HPSIF (Hines Poland Sustainable Income Fund), którego strategia opiera się na budowaniu wartości nabywanych nieruchomości poprzez zwiększanie ich efektywności energetycznej oraz zmniejszanie emisji zanieczyszczeń, m.in. poprzez aktywne zarządzanie i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technicznych.

W portfolio HPSIF znajduje się m.in. zakupiony w kwietniu ubiegłego roku Nestlé House w Warszawie. To nowoczesny, zaawansowany technologicznie biurowiec, w którym podwójna fasada w połączeniu z energooszczędnymi systemami ogranicza zużycie energii pierwotnej.
Jury doceniło również praktyki stosowane przez Hines Polska w procesie zarządzania warszawskim kompleksem New City, złożonym z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 40 000 mkw. W systemie certyfikacji BREEAM IN USE otrzymał on oceny „Excellent” w kategoriach „Asset” i „Building Management”.