rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

HANSAINVEST Real Assets kupiła warszawską nieruchomość komercyjną Generation Park Y

Skanska_Generation Park Y, Warsaw_1

Firma HANSAINVEST Real Assets kupiła nieruchomość komercyjną Generation Park Y w Warszawie.

Nieruchomość komercyjna Generation Park Y to ostatni budynek warszawskiego kompleksu biurowego Generation Park. Wartość transakcji wynosi 285 mln euro, co czyni ją największą transakcją w historii spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to zarazem największy zakup w sektorze biurowym w tej części Europy w 2021 roku. Generation Park Y to już trzecia inwestycja w Warszawie nabyta przez tego inwestora od Skanska i druga w ramach kompleksu Generation Park.

Generation Park Y to 38-piętrowy budynek o wysokości 140 metrów, mieszczący się przy Rondzie Daszyńskiego w dzielnicy Wola. Łączna powierzchnia najmu kompleksu wynosi około 88 tys. mkw.

Generation Park Y, pierwszy wysokościowiec Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej, jest flagowym projektem naszej firmy nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie CEE. Cieszymy się, że nasz kolejny obiekt został ponownie wybrany przez naszego wieloletniego partnera biznesowego HANSAINVEST Real Assets – mówi Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. sprzedaży i najmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE. Najnowsza, tegoroczna transakcja i jej skala potwierdzają tylko, że cały kompleks Generation Park cechuje się najwyższą jakością i powstał w zgodzie z szeroko pojętymi aspektami ESG. To jest coś, co wyróżnia nasze projekty na rynku – dodaje Arkadiusz Rudzki.

– Transakcja ta potwierdza, że kapitał zagraniczny płynie do Europy Środkowo-Wschodniej niezależnie od pandemii, a inwestorzy uważają nasz region za atrakcyjny: zarówno dzięki produktom klasy A, jak i potencjałowi gospodarczemu – mówi Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w spółce biurowej Skanska w regionie CEE i uzupełnia: – W ciągu ostatnich miesięcy w Europie znacząco wzrósł popyt na tzw. core assets w obrębie nieruchomości komercyjnych. Bardzo się cieszę, że Skanska odpowiada na to zapotrzebowanie i dostarcza inwestorom atrakcyjne aktywa w naszym regionie.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora