rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Grupa Akomex zakończyła rozbudowę zakładu produkcyjnego w Aleksandrowie Kujawskim przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

nowa hala_web
Grupa Akomex czołowy producent opakowań kartonowych w Polsce zakończyła rozbudowę zakładu produkcyjnego w spółce zależnej DrukPak w Aleksandrowie Kujawskim.

Powstała nieruchomość komercyjna, jaką jest nowa hala o powierzchni ponad 1800 metrów kwadratowych, jeszcze w tym roku rozpocznie działalność – do pracy ruszą nowe linie produkcyjne. Inwestycja była realizowana przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Grupa Akomex inwestuje ponad 40 milionów złotych w zwiększenie mocy produkcyjnych zgodnie z przyjętą wcześniej strategią. W opinii zarządu firmy, dzięki nowym inwestycjom Grupa Akomex może liczyć na wzrost mocy produkcyjnych o 30-40% jeszcze w tym roku.
Rozbudowa zakładu produkcyjnego DrukPaku rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Kosztowała ponad 4,5 mln złotych.

„Mimo niepewnej sytuacji makroekonomicznej jaką obserwujemy obecnie w rożnych sektorach gospodarki skupiamy się na tych inwestycjach, które są zgodne z przyjętą wcześniej przez nas strategią. Jednym z jej podstawowych celów jest zwiększenie udziału Grupy Akomex w rynku. Tylko w tym roku planujemy przeznaczyć ponad 40 milionów złotych między innymi na zakup nowych linii produkcyjnych do obu naszych zakładów, powiększenie magazynów, uruchomienie produkcji w nowej części zakładu produkcyjnego w Aleksandrowie Kujawskim, a także wprowadzenie nowych produktów do naszej oferty, między innymi opakowań 3d. Cześć inwestycji jest realizowanych przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Najbliższe miesiące to dla nas okres intensywnego rozwoju. Nasze moce produkcyjne zwiększymy o 30-40%, co już w tym roku przyczyni się do wzrostu sprzedaży o ponad 20%”– komentuje Grzegorz Łajca, Prezes Grupy Akomex.

Polska Strefa Inwestycji to ustawowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców planujących nowe inwestycje. Decyzję o wsparciu w województwie kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa pomorskiego wydaje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora