Z życia spółek

Globalworth Poland przejmuje zarządzanie swoim polskim portfelem nieruchomości

Lumen i Skylight Warszawa
Na przełomie grudnia i stycznia firma Globalworth Poland objęła zarządzaniem właścicielskim kolejne budynki biurowe – Lumen i Skylight w Warszawie, West Gate we Wrocławiu, kompleks A4 Business Park w Katowicach oraz Tryton Business House w Gdańsku. Łącznie firma zarządza właścicielsko już 250 000 mkw., co stanowi blisko 60% powierzchni portfela Globalworth w Polsce.

„Końcówka ubiegłego roku była dla nas niezwykle intensywna – w grudniu przejęliśmy w zarządzanie 72 000 mkw. na trzech rynkach regionalnych, czyli w Gdańsku, Katowicach i we Wrocławiu. Zarządzanie właścicielskie ustanowiliśmy również w zakupionych w drugiej połowie grudnia warszawskich biurowcach Lumen i Skylight o łącznej powierzchni 45 000 mkw. Był to największy, jak do tej pory, jednostkowy zakup Globalworth w Polsce. Oba budynki to jedne z najbardziej prestiżowych nieruchomości na warszawskim rynku biurowym, stanowiące razem ze Złotymi Tarasami modelowy przykład połączenia funkcji biurowo-handlowo-rozrywkowej. Dlatego ustanowienie zarządzania właścicielskiego w zakupionych budynkach Lumen i Skylight, tuż po ich zakupie, uznajemy za duży sukces” – powiedział Remigiusz Królikowski, Head of Property & Asset Management, Globalworth Poland.

Wprowadzanie zarządzania właścicielskiego zostało rozpoczęte w Globalworth Poland w pierwszym kwartale 2018. W okresie niespełna jednego roku, oprócz objęcia w zarządzanie właścicielskie 250 000 mkw., zauważalnie został także powiększony zespół property management – do 33 specjalistów aktualnie – który skupia wszystkie operacje z obszaru zarządzania nieruchomościami oraz odpowiada za długoterminowe zarządzanie wartością aktywów.