rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Ghelamco inwestuje w nieruchomości komercyjne i rozpoczyna budowę własnych farm fotowoltaicznych

UNIT_3

Deweloper Ghelamco rozpoczyna budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 10 MW. Do 2024 roku firma ma w planach, by osiągnąć neutralność energetyczną.

Pierwszym wieżowcem w Polsce zasilanym w całości czystą energią elektryczną będzie inwestycja komercyjna Warsaw UNIT w stolicy.
Budowa farm fotowoltaicznych przez Ghelamco to pierwszy tego typu, przełomowy projekt wpisujący się w strategię ESG dewelopera i znaczący krok ku temu, by stać się całkowicie neutralnym energetycznie. Pierwsze farmy fotowoltaiczne powstaną w sześciu lokalizacjach na terenie województwa opolskiego.

– Od 2015 roku kupujemy energię z zielonymi certyfikatami, ale to było dla nas niewystarczające. Chcieliśmy zrobić kolejny, znaczący krok w kierunku ograniczenia śladu węglowego. Dlatego sami postanowiliśmy produkować czystą energię. M.in. dzięki temu do 2024 roku Ghelamco w Polsce chce osiągnąć neutralność energetyczną. Wkrótce zaprezentujemy kolejne rewolucyjne rozwiązania wpisujące się w naszą strategię ESG – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco Poland.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora