Inwestycje komercyjne

Gdański rynek nieruchomości inwestycyjnych

Koniec roku sprzyja dużym zakupom i wydatkom. Dodatkowym impulsem jest finisz programu Rodzina na Swoim. Mieszkań na rynku pierwotnym jest bardzo dużo, więcej – niż chętnych. Gdzie można w Gdańsku kupić jeszcze mieszkanie na gwiazdkę.
W Gdańsku w trakcie realizacji są trzy inwestycje Robyg : Słoneczna Morena, Lawendowe a także Albatross Towers. Wszystkie kwalifikują się do programu „Rodzina na Swoim”. Inpro realizuje m.in. os. Jabłoniowa, City Park i Chmielna Park. Ekolan ma ofercie Osiedle Południowe, Audiopolis, os. Pogodne i Gardenia oraz os. Miłe Mieszkania na Łostowicach. Allcon – ma na Morenie: osiedle „Królewskie Wzgórze” i na Łostowicach : osiedle „Habenda”. Hossa sprzedaje m.in. mieszkania na Wiszących Ogrodach i w Centralparku Grupa Inwestycyjna Hanza na osiedlu Platynowa i Cztery Pory Roku. Polnord reklamuje gotowe mieszkania 2- i 3-pokojowe na Osiedlu 2. Potoki oraz na osiedlu Ostoja Myśliwska. LC Corp oferuje mieszkania na Osiedlu Przy Srebrnej. Polservice Development poleca Błękitną Kaskadę przy ul.Wawelskiej. Elwoz ma mieszkania na Os.Kazimierz przy ul.Starogardzkiej w Gdańsku, a Inwesting reklamuje ostatnie mieszkania 4-pokojowe na osiedlu Klimaty, a także pełny wybór mieszkań na nowym osiedlu Promiennym. Eurostyl ma mieszkania w programie Rodzina na swoim na os. Cytrusowym na Kowalach oraz na Nowym Horyzoncie.
Dekpol na Os. Zielonym pomiędzy ul. Armii Krajowej i obwodnicą trójmiejską, na wschód od Jeziora Jasień oraz na Osiedlu Słonecznym usytuowanym w Gdańsku Kokoszkach przy ul. Kartuskiej 459. Murapol sprzedaje na osiedlach: Orle Gniazdo i Vivaldiego, a Gant na osiedlu Polonica w Gdańsku przy ul.Rozważając decyzje o kupnie na kredyt własnego „m” – trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników rynkowych. Z jednej strony, mamy obecnie ewidentnie rynek kupujących, czyli mieszkań do sprzedania na rynku jest dużo, więcej niż chętnych do ich zakupu. Nie ma lepszego momentu niż teraz, żeby przebierać, marudzić i mocno negocjować. Sprzedający tylko w takich czasach są bardziej skłonni do upustów, oczywiście w zależności od determinacji w sprzedaży. Z drugiej strony, zawsze można liczyć na to, że im dłużej taka sytuacja potrwa, to ceny jeszcze mogą spaść.
Niestety, jest to często przykład myślenia życzeniowego i zasada obowiązująca na Giełdzie Papierów Wartościowych sprawdza się tutaj najbardziej, czyli że wygrywają ci, którzy kupują wtedy, gdy wszyscy jeszcze czekają i sprzedają, gdy wszyscy kupują. Obecne ceny nieruchomości są najniższe od pięciu lat i trudno prorokować, że jeszcze spadną. Jednak – uwaga – ostatnie badania specjalistycznych portali internetowych wykazały, że listopad był pierwszym miesiącem, gdy obniżek w większości dużych miast nie było. W ogromnym stopniu tym, co kształtuje popyt, jest koszt kredytu i jego dostępność. I tutaj należy szukać prognoz związanych z przyszłymi wydarzeniami. To, o czym najwięcej się obecnie mówi, to oczywiście kończący się z ostatnim dniem grudnia 2012 roku program „Rodzina na swoim”. To właśnie z tego powodu – choć wydawałoby się, że w ostatnich tygodniach roku ruch na rynku nieruchomości jest mniejszy – to jednak deweloperzy robią, co mogą, by skłonić potencjalnych klientów do zrobienia sobie gwiazdkowego prezentu w postaci nieruchomości. Ci, którzy spełniają kryteria programu – przyspieszają decyzję o zakupie mieszkania. Nic dziwnego, skoro dzięki rządowym dopłatom można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Jeśli do tego dodać promocje deweloperów, związane z intensyfikacją sprzedaży – zakup własnego M jeszcze przed nowym rokiem może się okazać opłacalny.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora