Z życia spółek

Francuski deweloper przerwał prace na budowach, żeby zadbać o bezpieczeństwo

Bouygues Immobilier_Dzień Bezpieczeństwa_6
W Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy na budowach Bouygues Immobilier Polska przerwano na chwile prace. Wszystko po to, by pracownicy mogli porozmawiać o bezpieczeństwie.

3872 osoby zostały poszkodowane na budowach w Polsce w 2020 roku, z czego większość stanowiły upadki z wysokości. Mimo znacznej poprawy wskaźnika bezpieczeństwa, wypadki śmiertelne nadal stanowią wysoki odsetek wypadków w budownictwie.

Bouygues Immobilier Polska – deweloper, który od 2001 roku wybudował w Polsce 58 inwestycji, w których powstało aż 8100 mieszkań i lokali usługowych – 28 kwietnia przerwał chwilowo prace na wszystkich budowach w kraju. Celem było spotkanie z pracownikami dotyczące zasad bezpieczeństwa. Akcja zainicjowana przez prezesa Bouygues Immobilier, Bernarda Mouniera, odbyła się równolegle we wszystkich krajach, w których deweloper buduje swoje osiedla.

– Zależy nam, żeby każdy, kto pracuje na budowach Bouygues Immobilier wiedział, że wróci wieczorem do domu zdrowy i bezpieczny. Status dewelopera nie zwalnia nas z odpowiedzialności za bezpieczeństwo w miejscach, gdzie prowadzimy naszą działalność. Chciałbym, aby budowy Bouygues Immobilier stanowiły wzorzec bezpieczeństwa i higieny pracy – podkreśla Bernard Mounier, prezes Bouygues Immobilier.