Informacje dnia

Firma Solenis kolejnym dużym najemcą kompleksu LIXA

lixa_z_lotu_ptaka_yareal
Polski oddział Solenis – wiodącego producenta specjalistycznych środków chemicznych i dostawcy rozwiązań procesowych i do uzdatniania wody – wybrał na swoją siedzibę kompleks LIXA, budowany przez Yareal w pobliżu Ronda Daszyńskiego. Solenis zajmie 3 piętra w nowopowstałym budynku B, którego budowa ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. W ramach pierwszego etapu realizacji kompleksu LIXA powstają dwa biurowce o łącznej powierzchni wynoszącej 28 000 mkw.

„Cały projekt kompleksu LIXA przygotowywaliśmy z myślą o dużych najemcach, takich jak Solenis. Typowa dla naszych inwestycji niska zabudowa, ludzka skala kompleksu oraz naturalna wentylacja elewacji i tarasy z widokiem na wewnętrze ogrody pozwalają na stworzenie bardzo komfortowych warunków pracy. Budujemy kampusowy zespół biurowców zapewniających nowoczesną, elastyczną przestrzeń biurową, umożliwiającą adaptację do indywidualnych potrzeb najemców. W dobie trwającej pandemii takie rozwiązania z pewnością ułatwiają wdrażanie nowoczesnych modeli działania firm. Jestem przekonany, że zarówno management jak i pracownicy Solenis, docenią znakomite warunki pracy, łatwy dostęp do atrakcyjnej zieleni oraz mnogość dogodnych połączeń komunikacyjnych, w tym przede wszystkim pobliskiej stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego” – powiedział Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Firma Solenis jest wiodącym światowym producentem specjalistycznych środków chemicznych, dostawcą rozwiązań procesowych i do uzdatniania wody m.in. dla przemysłu celulozowego oraz papierniczego. W przyszłym roku Solenis zajmie w budynku B aż 3  piętra o łącznej powierzchni blisko 3500 mkw. W sumie na open space’ie pracować będzie 200 pracowników firmy.

„Szukaliśmy dla naszych pracowników komfortowego, nowoczesnego biurowca, z dobrą infrastrukturą i blisko metra. Dzięki współpracy z CBRE udało się nam takie miejsce znaleźć. To budynek zaprojektowany tak, by ludzie czuli się w nim komfortowo nie tylko podczas pracy w biurze, ale również w trakcie wyjścia na lunch, czy chwili relaksu. Nie możemy doczekać się momentu, w którym nasi pracownicy będą mogli wprowadzić się do nowego biura” – mówi Katarzyna Petelska z Solenis Poland.

Kompleks biurowy LIXA to największa inwestycja biurowa w historii Yareal. Zarówno budynek B, jak i największy w kompleksie LIXA budynek A, realizowane w pierwszym etapie inwestycji u zbiegu ulic Kasprzaka i Karolkowej, będą gotowe do przyjęcia najemców w IV kwartale tego roku. Projekt zakłada realizację w sumie aż trzech etapów, w których ma powstać docelowo 75 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. LIXA będzie spełniać najwyższe wymogi ekologicznego budownictwa, zgodnego z certyfikacją BREEAM.

W negocjacjach z deweloperem Solenis był reprezentowany przez ekspertów z firmy doradczej CBRE.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora