Inwestycje publiczne

Firma Moris Polska wygrała przetarg na realizację nieruchomości inwestycyjnej pod Rzeszowem

A0318-WIZUALIZACJA 4-Centrum Sportowe Świlcza

Warszawska spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska została zwycięzcą przetargu na realizację I i II etapu budowy nieruchomości inwestycyjnej – dużego ośrodka sportowego.

Na nieruchomość inwestycyjną, która ma powstać, składa się budynek usługowy (usługi w zakresie sportu i rekreacji), część zamieszkania zbiorowego, dwie hale sportowe i infrastruktura towarzysząca. Inwestycja pn. Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” powstaje w Świlczy graniczącej bezpośrednio z Rzeszowem. Obiekt zaprojektowała pracownia Urban Project, a jego inwestorem jest Centrum Ubezpieczeń i Turystyki Marek Piskur. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. Powierzchnia zabudowy budynku usługowego wynosi 2777 mkw. przy kubaturze 38 706 m³.

Jako firma branży generalnego wykonawstwa specjalizująca się m.in. w obiektach sportowo-rekreacyjnych mamy dużą satysfakcję, że bierzemy udział w tym projekcie, ponieważ zawiera się w nim pewne przesłanie” – mówi prezes Moris Polska Maurycy Bryła. I dodaje – „Jest to obiekt bardzo duży i wielofunkcyjny, łączący w sobie sport, rekreację i odnowę biologiczną. Te właśnie sfery ludzkiej aktywności, a zarazem biznesu, zostały najmocniej dotknięte lockdownem i wszelkimi innymi obostrzeniami pandemicznymi, a co za tym idzie wymiernymi stratami. Cieszymy się, że w Świlczy bierzemy udział w przedsięwzięciu, które pokazuje, iż mimo niełatwych uwarunkowań sanitarnych panuje wśród inwestorów wiara, że nadejdą w końcu czasy normalnej aktywności obiektów sportowo-rekreacyjnych”.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora