Informacje dnia

EPP pozyskał finansowanie na przejęcie drugiej transzy centrów handlowych M1

Spółka inwestująca w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce przyniosła inwestorom giełdowym wysoką roczną stopę zwrotu

EPP, największy właściciel centrów handlowych w Polsce pod względem powierzchni najmu, zakończył proces podwyższenia kapitału o około 90 mln euro. Pozyskane środki pozwolą notowanej na giełdzie w Johannesburgu spółce na sfinansowanie przejęcia drugiej transzy centrów handlowych M1.

Po zamknięciu transakcji przewidzianej na czerwiec br. portfolio EPP powiększy się o dodatkowe 184 000 mkw. powierzchni najmu

– Jesteśmy zadowoleni z zaufania rynku do naszych planów rozwoju. Podwyższenie kapitału zwiększa naszą płynność przed kolejnym etapem przejęcia centrów M1, a co najważniejsze umożliwia nam dalsze generowanie wysokich zysków dla akcjonariuszy – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.

W ubiegłym roku akcje EPP na giełdzie w Johannesburgu przyniosły inwestorom najwyższą stopę zwrotu wśród spółek indeksu nieruchomości na tym parkiecie. Ponadto w ubiegłym miesiącu spółka ogłosił rekordowe wyniki finansowe trzeci rok z rzędu.