Informacje dnia

Ekskluzywna nieruchomość komercyjna – salon samochodów używanych Inchcape Park – spod ręki Colliers

Inchcape Park(1)

Na początku stycznia 2022 roku  w Warszawie został otwarty nowy koncept Inchcape, największego niezależnego dystrybutora w branży motoryzacyjnej. Jest nią nieruchomość komercyjna Inchcape Park.

Jest to pierwsza w Polsce nieruchomość komercyjna, która łączy funkcje multibrandowego salonu oferującego ponad 100 samochodów używanych marek premium z autoryzowanymi serwisami BMW, MINI, Jaguar i Land Rover.
Za rewitalizacją industrialnej nieruchomości komercyjnej i jej transformacją w nowoczesny showroom i serwis motoryzacyjny stoi zespół Design & Build firmy doradczej Colliers.

Team inżynierów Colliers zmierzył się z wyzwaniem całkowitej przebudowy i zmiany funkcji magazynowej części kompleksu Logicor Warszawa przy Łopuszańskiej 38B. Na życzenie właściciela obiektu blisko 7 tys. mkw. zostało dopasowane do potrzeb najemcy – Inchcape Polska – m.in. pod względem dostosowania do aktualnych przepisów technicznych czy przeciwpożarowych, wymiany instalacji, rewitalizacji fasady i generalnego fit-outu przestrzeni showroomu oraz serwisów mechanicznych.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej realizacji, która była dla nas niezwykle ciekawym wyzwaniem projektowym. Wymagała innowacyjnego spojrzenia na proces rewitalizacji i zmiany funkcji już istniejącej przestrzeni. Naszym celem było tchnięcie w budynek nowego życia, z zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które sprostają wysokim wymaganiom klienta – mówi Bartosz Jankowski, Partner i Dyrektor Działu Design & Build w Colliers.