Inwestycje publiczne

Ekologiczne budownictwo – Grupa Liebrecht & wooD kontynuuje rozwój w duchu zrównoważonego rozwoju

Centrum Praskie Koneser to starannie zrewitalizowana przestrzeń mixed-use

Ekologiczne budownictwo – Grupa Liebrecht & wooD kontynuuje rozwój w duchu zrównoważonego rozwoju.

Tworzenie budynków i miejsc odpornych na zmiany klimatu oraz wyzwania przyszłości, inspirowanie do realizacji inwestycji wspierających zdrowie i dobrostan użytkowników, a także wdrażanie struktur oraz procedur ESG do ładu korporacyjnego. To trzy filary Polityki ESG opublikowanej właśnie przez Liebrecht & wooD. Dokument konsoliduje dotychczasowe praktyki firmy dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz wyznacza kierunki na przyszłość.

Grupa Liebrecht & wooD już od ponad 30 lat działa na rynku nieruchomości. W tym czasie zrealizowała kilkadziesiąt zrównoważonych projektów w Europie Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce i Rumunii – mixed-use, biurowych, mieszkaniowych, handlowych i magazynowych. Zaangażowanie firmy w rozwój, z poszanowaniem historii tworzonych miejsc i środowiska naturalnego oraz w trosce o dobrostan użytkowników, potwierdzane jest w zaawansowanych procesach certyfikacyjnych, począwszy od oddanego do użytku w 2013 wielofunkcyjnego Placu Unii. Aż ponad 70% projektów Grupy Liebrecht & wooD posiada certyfikat ekologiczny BREEAM. Warto przy tym zaznaczyć, że najnowsza realizacja – Drucianka Campus – została wyróżniona na najwyższym możliwym poziomie BREEAM „Outstanding”.

– Tworzenie zrównoważonych, prospołecznych i innowacyjnych projektów jest priorytetem Liebrecht & wooD. W połączeniu z działaniami placemakingowym na najwyższym poziomie, a także przestrzeganiem wewnętrznych, transparentnych zasad funkcjonowania i dbałością o wysokie standardy ekologiczne naszych budynków, wyznaczamy trendy na rynku. Doskonałym przykładem takiego projektu jest Centrum Praskie Koneser. Rewitalizując opustoszałe i niszczejące zabudowania pofabryczne nie tylko przywróciliśmy życie pięknej architekturze i w kluczowy sposób przyczyniliśmy do ożywienia dzielnicy w duchu zrównoważonego, policentrycznego rozwoju miast, ale również – organizując samodzielnie i we współpracy z innymi setki wydarzeń dla społeczności Warszawy oraz dla turystów – spotęgowaliśmy miastotwórcze i prospołeczne korzyści działalności deweloperskiej. To nasza wielka duma i wielka odpowiedzialność mówi Magdalena Bartkiewicz-Podoba, CEO Liebrecht & wooD w Polsce.

Wszystkie dotychczasowe modele funkcjonowania Liebrecht & wooD, wpisujące się w działania w zakresie dbałości o środowisko, społeczną odpowiedzialność i ład korporacyjny, zostały zebrane w dokumencie ESG Policy (Polityka ESG). Wyznacza on kierunki postępowania Grupy w kolejnych latach i będzie stanowił podwaliny do jej dalszego zaangażowania na rynku nieruchomości w nurcie zrównoważonego rozwoju. W opracowaniu zostały wyróżnione trzy główne obszary:

  • tworzenie budynków i miejsc odpornych na zmiany klimatu i wyzwania przyszłości,

  • inspirowanie do realizacji inwestycji wspierających zdrowie i dobrostan użytkowników,

  • wdrażanie struktur i procedur ESG do ładu korporacyjnego.

Źródło: Grupa Liebrecht & wooD.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora