Informacje dnia

Eko rozwiązania w Alei Bielany

AB
Aleja Bielany wspiera ekologiczne praktyki tworząc przy tym udogodnienia dla swoich klientów. Na parkingu przed centrum pojawiły się stacje ładujące samochody elektryczne, powstała także naturalna łąka. Prośrodowiskowe działania centrum zostały nagrodzone prestiżowym certyfikatem.
Aleja Bielany wspiera rozwój elektrycznej motoryzacji i podąża za trendem ograniczania emisji spalin. Wspólnie z firmą GreenWay, udostępniła klientom bezpłatne stacje ładujące pojazdy elektryczne.

Innym przykładem dbania o środowisko jest akcja tworzenia miejskich łąk, do której przyłącza się Aleja Bielany. W tym roku Wrocław zmienia zasady pielęgnacji terenów zielonych. Na ustalonych obszarach trawa będzie koszona jedynie 1-2 razy w roku. Ideą projektu jest stworzenie naturalnej przestrzeni rozwoju ekosystemu.

 

Potwierdzeniem działań przyjaznych środowisku jest przyznany Alei Bielany prestiżowy certyfikat BREEAM In-Use. To międzynarodowa metodologia oceny i certyfikacji funkcjonowania budynku w odniesieniu do środowiska.

Aleja Bielany została doceniona za wykorzystywanie energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań takich jak optymalizacja zużycia energii i wody, czy stosowanie zasad „zielonego budownictwa”. Atutem Centrum był także znaczący udział terenów zielonych, który wynosi blisko 3000 metrów kw. Powierzchnie pokryte roślinnością stanowią ważny element nie tylko zewnętrznej, ale również wewnętrznej części kompleksu handlowego. Zieleń wewnętrzna to ponad 130 metrów kw.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora