rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Dystrybucyjna nieruchomość inwestycyjna w zachodniej Polsce z nowym właścicielem

hannes-egler-360942-unsplash
Polski oddział BNP Paribas Real Estate reprezentował jednego z azjatyckich Klientów Grupy BNP Paribas w procesie kupna atrakcyjnej nieruchomości inwestycyjnej – centrum dystrybucyjnego w zachodniej Polsce.

Nowym właścicielem nieruchomości komercyjnej został Koreański fundusz. Magazyn o wielkości 190 000 metrów kw GLA, w całości pozostaje wynajęty jednemu z liderów na rynku e-commerce na Świecie. Grupa BNP Paribas wspierała transakcję kompleksowo – od reprezentowania azjatyckiego inwestora w transakcji nabycia produktu inwestycyjnego, poprzez weryfikację aktywa od strony technicznej, zorganizowanie i zapewnienie atrakcyjnego finansowania inwestycji, po obsługę bankową samej transakcji.

Finansowanie w łącznej wysokości blisko 100 mln euro zostało udzielone przez konsorcjum dwóch banków, z Bankiem BNP Paribas pełniącym rolę Agenta Kredytu i Agenta Zabezpieczeń. Bank BNP Paribas pełnił również rolę Banku Escrow, umożliwiając stronom bezpieczne rozliczenie transakcji.

 

Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią jednej z największych polskich transakcji zawartych w 2021 roku. Chętnie wspieramy również naszych azjatyckich klientów w ich inwestycjach w Europie i Polsce, oferując pełen zakres usług. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim stronom zaangażowanym w ten bardzo złożony proces. To były wytężone miesiące pracy wielu osób, które przyniosły wymierny efekt

 

mówi Mateusz Skubiszewski, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych, BNP Paribas Real Estate Poland.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora