Informacje dnia

Drzwi zewnętrzne, czyli gdy bezpieczeństwo i piękno idą pod rękę na rynku nieruchomości inwestycyjnych

Modern home facade with entrance, front door and view to the garden - 3D rendering

Ostatnie, co widzimy wychodząc z domu, a z drugiej strony pierwszy widok witający nas gdy do domu wracamy. Strażnik naszego bezpieczeństwa powstrzymujący nieproszonych gości, mający także zrobić odpowiednie wrażenie na tych oczekiwanych i pożądanych. Istotny czynnik w systemie zapewniającym komfort termiczny mieszkańców, ale i w wizualnym odbiorze domu jako całości. Drzwi zewnętrzne to przyjaciel domowników, wróg włamywaczy i ważny element architektonicznego designu.

Spis treści:
Nieoczywista oczywistość
Panelowy zawrót głowy
Spokojna klasyka drewna
Elegancko szary beton
Efektowna nowoczesność stali
Naturalność kamienia
Szkło – lekki w odbiorze mocarz

Nieoczywista oczywistość
Teoretycznie wybór drzwi jest sprawą prostą – mają być mocne, trwałe, łatwe w obsłudze i… ładne. Tyle teorii. W praktyce, w miarę zagłębiania się w zagadnienie, rośnie ból głowy wywołany przez mnogość dostępnych rozwiązań. Pamiętajmy, że oto właśnie stoimy przed decyzją, której skutek będzie towarzyszył nam na co dzień przez długie lata.

– Aluminiowe drzwi Reveal spełnią wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników – mówi Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus. – Nowoczesny design, staranność wykonania i dbałość o detale idą w parze z doskonałymi parametrami technicznymi i nowoczesnością systemów zabezpieczeń – dodaje.

Nie sposób pominąć możliwości pełnej personalizacji – i to tak w skali mikro, jak i makro, czyli od najdrobniejszych szczegółów po wygląd skrzydła, ten bowiem jesteśmy w stanie dobrać indywidualnie dzięki imponującej gamie pokrywających je paneli.

Panelowy zawrót głowy
To, co w powszechnej świadomości funkcjonuje jako „drzwi” – tym w przypadku nowoczesnych konstrukcji aluminiowych są właśnie panele, będące wypełnieniem ramy skrzydła.

– Panele w drzwiach Reveal mogą przypominać drewno, stal, beton czy kamień. Mogą także przybierać dowolne kolory palety RAL. Istnieje również możliwość wzbogacenia ich o dekoracyjne elementy szklane, a nawet całkowicie bezpiecznego przeszklenia całości – zapewnia Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus.

I to właśnie panele pełnią rolę czarodziejskiej różdżki, pozwalającej w magiczny niemal sposób praktycznie dowolnie formować wygląd drzwi frontowych.

Spokojna klasyka drewna
Drewniana powierzchnia drzwi zewnętrznych jest chyba najbardziej uniwersalnym konceptem, który będzie pasował do większości popularnych obecnie stylów architektonicznych. Drzwi Reveal w jednolitej wersji wykończenia Wooden świetnie uzupełnią projekty rustykalne, ale będą też doskonałym, ciepłym kontrapunktem domów nowoczesnych czy industrialnych. A ponieważ najdoskonalsza nawet potrawa potrzebuje przypraw, zwolennicy wyraźniejszych smaków mogą pokusić się o wzbogacenie drewnianego spokoju wstawkami z aluminium, stali lub szkła – tu dobrym wyborem są drzwi Elegant czy Crude.
Elegancko szary beton
Uważany niegdyś za materiał ascetyczny i nieciekawy, z rozmachem powrócił na architektoniczne salony, pod względem estetycznym stając się niezastąpionym środkiem wyrażania stylu. Z niemożliwością graniczy wyobrażenie sobie loftu lub domu utrzymanego w poetyce industrialnej bez elementów betonowych. Optyczna masywność takich drzwi – jak modelu Concrete – to w tym przypadku wizualny atut. Zabawa detalami (czarny pochwyt w wersji Definite i dekoracyjne przeszklenie w Stiff) pozwala jednak dodać konstrukcji większej lekkości, a nurt „less is more” nabiera w tym przypadku jeszcze mocniejszego znaczenia.

Efektowna nowoczesność stali
Stalowe drzwi pojawiły się już wiele lat temu, ale bardziej niż wejście do mieszkania czy domu przypominały przemysłowe wrota wiodące do mrocznych czeluści magazynu. Wystarczy spojrzeć na drzwi Smooth czy Fiber Steel, by natychmiast dostrzec różnicę. Przy wszystkich zaletach zimnego, industrialnego wizerunku wszędzie tam, gdzie potrzeba, mamy możliwość radykalnie zmienić ich postrzeganie gdy stawiamy na nieco lżejszy design. Znów w grę wchodzą szczegóły, jak elementy z innych materiałów – szkła lub nawet drewna, ale naprawdę ogromne pole manewru daje użycie którejś z barw palety RAL. Można, oczywiście, pozostawić naturalnie szarawy odcień stali, lecz również pójść w modny i szlachetny antracyt, albo całkowicie zaszaleć decydując się na rzadko spotykane, a przez to oryginalne drzwi żółte, czerwone… Jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia projektanta w połączeniu z indywidualnym poczuciem estetyki.
Naturalność kamienia
Kamienne drzwi nie muszą natychmiast budzić skojarzenia z zimnym, nieprzyjaznym materiałem. Dzięki panelom imitującym kamień powierzchnia drzwi wejściowych – na przykład model Stone czy Monolith – będzie łudząco podobna do tego naturalnego budulca, lecz pozbawiona wszystkich jego wad – niebagatelnej wagi, umiarkowanej odporności na niedogodne zjawiska atmosferyczne i wysokiej ceny. Z pewnością wniesie arystokratyczny w wymowie pierwiastek estetyczny, który perfekcyjnie dopełni dom w nowoczesnym stylu glamour, choć nie będzie odstawał od wizerunku całości w budynkach rustykalnych i industrialnych.
Szkło – lekki w odbiorze mocarz
Przysłowiowa kruchość szkła w zasadzie zdawałaby się nie czynić z niego odpowiedniego surowca na drzwi zewnętrzne. Współczesna technologia pozwala jednak na tworzenie całkowicie bezpiecznych hartowanych pakietów szybowych odpowiednich rozmiarów – jak w modelach Serenity i Still. Drzwi w nie wyposażone są trudne do sforsowania i rozbicia, ale chronią nie tylko przed włamywaczami. Ewentualne wścibskie spojrzenia są z góry skazane na porażkę przez zastosowanie szkleń o ograniczonej przejrzystości. Same szyby także stanowią istotny element designu, do wyboru mamy bowiem – piaskowane (również z wzorem nawiązującym do aplikacji panelu), Satinovo, refleksyjne, barwione w masie… Wizualna lekkość szklanych drzwi sprawia, że doskonale odnajdą się w budynkach, których atutem są duże przeszklenia, czyli na przykład domach – stodołach.

– Nowatorskie rozwiązania zastosowane w drzwiach Reveal dają gwarancję bezpieczeństwa przy zachowaniu najwyższych parametrów technicznych i niebanalnej estetyki – podkreśla Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus.
Spójny element konwencji aranżacyjnej czy odważny akcent kontrastujący z elewacją? Drzwi zewnętrzne to ważny punkt dekoracyjny, który z powodzeniem może odzwierciedlać osobowość oraz gust mieszkańców, a także swoista furtka do bezpiecznego i komfortowego życia. Nic więc dziwnego, że szukając tych idealnych, nie godzimy się na żadne kompromisy, a aspekty techniczne i funkcjonalne muszą iść w parze z designem i estetyką wykonania. Na szczęście Reveal otwierają… niezwykle szerokie spektrum możliwości.

Źródło: OknoPlus.