Informacje dnia

Drugi biurowiec City Forum we Wrocławiu z pozwoleniem na użytkowanie

DCIM101MEDIADJI_0483.JPG

Drugi biurowiec City Forum we Wrocławiu z pozwoleniem na użytkowanie. Generalny wykonawca Archicom Realizacja Inwestycji zakończył budowę biurowca City 2 we Wrocławiu i uzyskał pozwolenie na jego użytkowanie. Z początkiem września swoją działalność w nowoczesnym biurowcu przy ul. Traugutta rozpocznie firma Orange, która zajmie powierzchnię 2300 m2 na 5-kondygnacji budynku. Aktualnie trwają tam prace aranżacyjne.

Po sukcesie komercjalizacji pierwszego etapu City One również budynek City 2 jest już gotowy na przyjęcie pierwszych najemców. Obiekt obejmuje niemal 12 tys. mkw. nowoczesnej i elastycznej powierzchni biurowo-usługowej. Znajduje się w doskonale skomunikowanym miejscu, przy pl. Wróblewskiego. Biurowiec posiada najnowszej generacji precertyfikat LEED GOLD v.4.

W City2 użytkownicy znajdą dużo otwartych, funkcjonalnych przestrzeni o szerokim wachlarzu rozwiązań aranżacyjnych. Najemcy zyskają komfort pracy oraz realne oszczędności wynikające z zastosowanych nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii.

– Doskonała lokalizacja w centrum miasta oraz  ciekawa aranżacja przestrzeni kompleksu City Forum  pozytywnie wpływają na komfort pracy  jego użytkowników i przyciągają kolejnych prestiżowych  najemców. Z początkiem września do nowego biurowca City 2 wprowadzi się  firma telekomunikacyjna Orange. W pobliżu znajduje się dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna. Wielu użytkowników tej przestrzeni  aktywnie korzysta z dostępnych  ścieżek rowerowych. Aspekty ekologiczne i nowoczesne rozwiązania zastosowane w biurowcach doceniane są przez użytkowników kompleksu. Potwierdził to sukces pierwszego biurowca City One, który przeszedł w ręce międzynarodowego inwestora instytucjonalnego. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi tą przestrzenią podmiotami  – komentuje Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom.

Oryginalną, reprezentacyjną oprawę bramy wejściowej do kompleksu stanowić będzie wysoka na 6 kondygnacji szklana przegroda, która połączy oba budynki oraz domknie kompozycyjnie pierzeję kwartału zabudowy od strony Pl. Wróblewskiego. Rozpoczęta właśnie realizacja ostatniego etapu inwestycji, jakim jest konstrukcja obłożonego szkłem łącznika, poprawi komfort użytkowania wewnętrznego patio zlokalizowanego pomiędzy budynkami. Będzie to zielone zaplecze do wypoczynku i  miejsce spotkań pracowników biur oraz mieszkańców pobliskich kamienic.

W 7-kondygnacyjnym budynku najemcy mają do dyspozycji 144 miejsc w parkingu podziemnym i na poziomie parteru. Centralna lokalizacja gwarantuje przyjazne rozwiązania dla entuzjastów jednośladów. Dostęp do licznych ścieżek rowerowych, jak również wyposażenie biurowca  w dedykowane rowerzystom  funkcje,  takie jak szatnie, natryski czy rowerownie wspiera korzystanie z ekologicznej formy transportu.

Kompleks City Forum to łącznie 24 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w centrum Wrocławia. Oferta obejmuje zarówno lokale biurowe, jak i handlowo-usługowe. Wśród najemców znaleźli się już m.in. Epam Systems, Ten Square Games, NOTUS Finanse, Connect Lunch Bar oraz Orange. Za projekt odpowiada autorskie biuro projektowe SRDK Archicom Studio Śródka. Generalnym wykonawcą jest Archicom Realizacja Inwestycji. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma doradcza CBRE.

mat.pras. 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora