Informacje dnia

Dekpol zbudował budynek dla TS PCB Techno-Service S.A.

20190516_110356_m
Dekpol wybudował dla producenta obwodów drukowanych trzykondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 1882 metrów kw. W ramach inwestycji realizowanej na zlecenie TS PCB Techno-Service S.A. wykonany został zamienny projekt konstrukcyjny.

Dekpol zrealizował kolejne zlecenie w ramach świadczonych usług generalnego wykonawstwa. Przedmiotem kontraktu była budowa w Gdańsku trzykondygnacyjnego obiektu o powierzchni użytkowej 1882 metrów kw. Budynek przeznaczony dla firmy TS PCB Techno-Service S.A. został jednocześnie podzielony na trzy strefy: produkcyjną, magazynową i biurową.
W ramach inwestycji wykonany został zamienny projekt konstrukcyjny z wykorzystaniem technologii żelbetowej.

– W początkowej fazie inwestycji, jeszcze przed podpisaniem umowy, zaproponowaliśmy Inwestorowi zmiany optymalizujące pierwotny projekt. W nowym opracowaniu zachowaliśmy w całości dotychczasowe wymiary i kubaturę budynku. Zmieniliśmy natomiast rodzaj jego konstrukcji na bardziej odpowiadający potrzebom klienta. W szczególności zmodyfikowaliśmy układ konstrukcyjny na powłokowy ze sztywnym trzonem w środkowej części budynku oraz prostopadłymi usztywniającymi ścianami szczytowymi. Zmieniliśmy również budowę stropodachu z żelbetowego na stalowy. Jednocześnie na palach fundamentowych została zaprojektowana i wykonana płyta fundamentowa o zmiennej geometrii w technologii „białej wanny” – powiedział Michał Skowron, Wiceprezes Zarządu Dekpol S.A. Czas realizacji inwestycji wyniósł 12 miesięcy.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora