rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Dalszy spadek cen nieruchomości inwestycyjnych

W przyszłym roku nastąpi dalszy spadek cen nieruchomości inwestycyjnych typu mieszkania, zaś odbicie na rynku nieruchomości zacznie się dopiero od 2016 r.  ocenia Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości. – W naszej ocenie obecna sytuacja wskazuje, że w 2013 r. nadal występować będzie duża nadpodaż mieszkań. Będą również problemy z finansowaniem zakupu, ze względu na wzrastające bezrobocie oraz malejące dochody – zarówno osób pracujących w Polsce, jak i tych z emigracji. Jeżeli nie będzie siły nabywczej, to nastąpi spadek cen – powiedział Tomasz Błeszyński, wiceprezydent Federacji. – Spodziewamy się drastycznych spadków cen w segmencie mieszkań popularnych. Na rynku mieszkań luksusowych w 2013 r. sytuacja może się utrzymać – projektów luksusowych jest niewiele i te projekty będą się sprzedawały – dodał.
Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości prognozuje, że odbicie na rynku nieruchomości może nastąpić w 2016 roku. – Jeżeli sytuacja się unormuje to myślę, że odbicie na rynku nastąpi w 2016 roku, wcześniej możliwa jest pewna stabilizacja – powiedział Błeszyński
Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości jest to organizacją, która stawia sobie za cel inicjowanie porozumienia i współpracy w sprawach dotyczących szeroko rozumianego rynku nieruchomości, służy środowisku rynku nieruchomości a nie samej sobie.
Jest to stowarzyszenia członkowskie, które w demokratycznej, statutowej procedurze realizują cele większości z szacunkiem dla pomysłów mniejszości.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora