rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Czeski inwestor CPI Property Group sfinalizował zakup kompleksu biurowego Eurocentrum w Warszawie

Eurocentrum
Sprzedającym była spółka Capital Park. W transakcji kupującego reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.

 To już druga w ostatnich tygodniach transakcja sfinalizowana na warszawskim rynku biurowym przez czeski fundusz CPI Property Group. Umowa ta potwierdza niesłabnący potencjał stołecznego sektora biur, na którym imponująca aktywność deweloperów idzie w parze z wysokim zainteresowaniem ze strony inwestorów. Celują oni zarówno w nowe obiekty, jak i budynki z ugruntowaną pozycją wśród warszawskich najemców. Przed nami bez wątpienia bardzo ciekawa oraz intensywna końcówka roku. Już teraz prognozujemy, że tegoroczne transakcje w branży biurowej w Polsce osiągną rekordową wartość ponad 3,6 mld euro.

Marcin Sulewski, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL

Eurocentrum to kompleks biurowy składający się z trzech części, oferujących na 15 kondygnacjach ponad 85 000 metrów kw. powierzchni najmu, z czego 3 500 metrów kw. to powierzchnia handlowo-usługowa. Inwestycja jest położona na warszawskiej Ochocie przy Alejach Jerozolimskich – jednej z głównych miejskich arterii. Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i własnym środkiem transportu.

nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora