Architektura i design

Czarne meble i dodatki wciąż w modzie

image_processing20191104-13261-1ecse1l

O stylowych, odważnych meblach w kolorze czarnym, a także o wyrazistych i niezbędnych w mieszkaniu akcesoriach w tym odcieniu opowiada Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

Coraz częściej podczas aranżacji swoich pomieszczeń wybieramy meble w ciemnym kolorze. Wybór czerni w roli głównej pada podczas urządzania przedpokoju, kuchni, jadalni, pokoju dziennego, a nawet sypialni. Na popularności zyskują także dodatki w tym odcieniu – połączone jednak z innymi barwami.

Oprócz mebli, kolor czarny opanował także segment dodatków i akcesoriów do mieszkania. Te z kolei powinny być dopasowywane do jaśniejszych struktur – białych lub przypominających drewno meblach. Wszelkie szklane powierzchnie oraz z wysokim połyskiem to także pole do popisu dla czarnych dodatków. Wśród nich królują przede wszystkim: koce, narzuty, ramki, a także akcesoria do kuchni i jadalni, takie jak zastawa obiadowa, podkładki na stół i bieżniki.

Zarówno meble, jak i dodatki w tym odcieniu to ponadczasowe elementy, które zapewnią niestandardowe wykończenie wnętrza i pomogą je odmienić w łatwy sposób.