Informacje dnia

Cresa doradzała firmie Colas przy transakcji o wartości ok. 120 mln zł

Wytwórnia w Borze
Dział wycen firmy Cresa Polska doradzał firmie Colas, będącej częścią grupy Bouygues, przy transakcji przejęcia 11 wytwórni mas bitumicznych od firmy Skanska.

Zespół Cresa Polska prowadzony przez Urszulę Sobczyk i Arkadiusza Bieleckiego na potrzeby transakcji określił wartość gruntów, budynków i budowli w 11 lokalizacjach w Polsce.

Jest to jedna z największych transakcji na rynku budowy dróg i autostrad ostatnich lat. Sprzedane wytwórnie mas bitumicznych znajdują się w Gdańsku, Poznaniu, Nasławicach, Zabrzu, Skawinie, Anielinie, Warszawie, Ostaszewie, Gutkowie, Dębskiej Woli i Borze.

Dzięki tej transakcji, firma Colas, która od dwóch dekad z powodzeniem prowadzi działalność w zachodniej części kraju, może teraz rozszerzyć działalność na całą Polskę. Wraz z wytwórniami firma przejęła także 330 wykwalifikowanych pracowników firmy Skanska, maszyny i urządzenia. Umowa weszła w życie 1 kwietnia br.

Sprzedaż wytwórni przez Skanska jest związana z konsekwentną realizacją strategii „Budujemy Miasta”, która zakłada skupienie działalności w siedmiu kluczowych miastach i na wybranych segmentach rynku.