rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

CPIPG o rynku nieruchomości inwestycyjnych: podsumowanie najmów powierzchni retail w 2021

CH_Ogrody_Elblag
CPIPG o rynku nieruchomości inwestycyjnych: podsumowanie najmów powierzchni retail w 2021.

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wraz z końcem 2021 roku zamknął transakcje na wynajem blisko 38 tys. mkw w posiadanych i zarządzanych nieruchomościach handlowych w Polsce.

CPIPG w swoim portfolio posiada i zarządza powierzchnią retail wynoszącą 67 tys. mkw. Zdywersyfikowany jakościowo portfel obejmuje dwa centra handlowe: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu – największy i najnowocześniejszy obiekt handlowy w regionie oraz położoną w bezpośrednim sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych Galerię Orkana w Lublinie, a także sześć parków handlowych City Market. To obiekty typu „convenience”, zlokalizowane w gęsto zaludnionych dzielnicach oraz przy ważnych węzłach komunikacyjnych w pięciu miastach regionalnych w Polsce.

W 2021 r. Dział Leasingu Retail podpisał aż 123 umowy na powierzchnię 37 750 mkw. 104 umowy stanowią prolongacje dotychczasowej współpracy z wiodącymi najemcami nie tylko handlowymi, ale również z branży rozrywkowej czy gastronomicznej. 19 podpisanych kontraktów to nowi partnerzy, którzy wprowadzą się zarówno do Centrum Handlowego Ogrody jak i Galerii Orkana.

Bardzo się cieszę z zawarcia w 2021 r. umów leasingowych na ponad połowę posiadanej i zarządzanej powierzchni retail. Tak znaczący wynik pozwala nam skoncentrować się w nowym roku przede wszystkim na podnoszeniu oferowanych standardów w zakresie property management. Osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów było możliwe dzięki wpisywaniu się obiektów handlowych z portfela CPIPG zarówno w trendy rynkowe, jak i – ze względu na doskonałe lokalizacje i mix najemców – w potrzeby klientów. Z tych powodów nasze obiekty City Market cechują się niezwykle stabilną strukturą najemców, a dotychczasowe jak i nowe marki w centrach handlowych doceniają przede wszystkim duży potencjał catchmentu.”komentuje Milena Wasilewska, Head of Leasing Retail w CPI Property Group Polska.

Źródło: CPI Property Group Polska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora