Z życia spółek

CPI Property Group w polskim oddziale firmy utworzył Dział Development, który będzie odpowiadał za rozwój portfela nieruchomości inwestycyjnych

Mikolaj_Plonka_fot
CPI Property Group w polskim oddziale firmy utworzył Dział Development, który będzie odpowiadał za rozwój portfela nieruchomości inwestycyjnych.

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, utworzył w polskim oddziale nowe stanowisko – Development Director. Stanowisko to od czerwca 2022 r. objął Mikołaj Płonka.
Zadaniem Działu Development pod kierownictwem Mikołaja Płonki będzie rozwój portfela CPIPG w Polsce przez aktywne zaangażowanie w proces realizacji inwestycji. Aktualnie firma już pracuje nad kilkoma projektami.

„Uważnie przyglądamy rynkowi nieruchomości komercyjnych i dostrzegamy jego rosnący potencjał – zarówno dla inwestorów jak i deweloperów. Jako aktywny inwestor oraz zarządca, szukamy nowych dróg rozwoju, które pozwolą nam na większą dywersyfikację przychodów i ciągły wzrost wartości portfela nieruchomości, a co za tym idzie – wzmocnienie pozycji na polskim rynku. Podjęliśmy zatem decyzję o rozwijaniu działu Development. Zaprezentowane przez Mikołaja doświadczenie zawodowe oraz standardy pracy, doskonale wpisują się w naszą strategię zarządzania i powiększania aktywów” – komentuje Barbara Topolska, Country Manager Poland, CPI Property Group.