Informacje dnia

CPI powiększa portfolio o warszawski biurowiec Equator II

Equator II (49)
CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych

w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w ramach ogłoszonej strategii budowania portfolio na rynku biurowym w Warszawie, kupił biurowiec Equator II.

Equator II to piąta nieruchomość biurowa nabyta przez CPIPG po ogłoszeniu strategii inwestycyjnej w październiku 2019 r. Equator II CPIPG przejęło od Karimpol Polska. Budynek położony jest w Alejach Jerozolimskich, na pograniczu Śródmieścia i Ochoty. 14-piętrowy biurowiec klasy A został oddany do użytku w 2011 r. W tej chwili Equator II, dysponujący 23 100 mkw. GLA, skomercjalizowany jest w 99%.

„Zakup biurowca Equator II umacnia naszą pozycję właścicielską w korytarzu Alej Jerozolimskich. To kolejna akwizycja CPIPG w tej strefie, po Eurocentrum Office Complex i Equator IV. Dzięki koncentracji naszych assetów w jednym miejscu będziemy tworzyć silną i jednolitą strukturę zarządzania nieruchomościami, a także rozwijać ich wzajemną synergię.” – komentuje Barbara Topolska, Country Manager CPI PG Poland.

„Sprzedaż biurowca Equator II to zakończenie pewnego cyklu inwestycyjnego naszej Grupy w kompleks budynków Equator na warszawskiej Ochocie. Equator II był jednym z kamieni węgielnych całego tzw. Korytarza Biznesowego Alei Jerozolimskich. Druga transakcja z CPI w Warszawie dowodzi jakości inwestycyjnej naszych produktów dla dużych inwestorów instytucjonalnych w Europie Środkowe”j – Harald Jeschek, partner zarządzający Grupy Karimpol.

Equator II to kolejny biurowiec, który wpisuje się w strategię CPIPG przejmowania biurowców wysokiej jakości, spełniających standardy ekologiczne oraz lokalizacyjne, z możliwością dalszego rozwoju. CPIPG kontynuuje powiększanie portfela. Niebawem ogłoszone zostaną kolejne akwizycje, wykraczające poza plan inwestycyjny w wysokości 800 mln EUR.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora