Informacje dnia

Colliers uruchamia Dział Doradztwa i Rozwoju Projektów Hotelowych

Rosiejak_Rafał_Colliers_com

Colliers International będzie świadczył usługi doradcze dla rynku hotelowego. Na czele nowo utworzonego działu stanie Rafał Rosiejak, który z początkiem marca objął stanowisko dyrektora Działu Doradztwa i Rozwoju Projektów Hotelowych.

Rafał Rosiejak jest związany z rynkiem hotelowym od 2004 roku, kiedy został dyrektorem generalnym hotelu włoskiej sieci Domina Hotels & Resorts. W latach 2008-2012 był odpowiedzialny za przygotowanie bazy noclegowej dla drużyn, sponsorów i kibiców Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ jako krajowy koordynator ds. zakwaterowania. W latach 2013-2014 pracował w Zurichu dla FIFA przy organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA World Cup Russia 2018 jako szef zakwaterowania, będąc jednocześnie dyrektorem Centrum Konferencyjnego na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie zorganizował ponad 1000 wydarzeń, kongresów i konferencji, m.in. Szczyt Klimatyczny ONZ, roczny kongres Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, Szczyt NATO. W latach 2016-2017 Rafał był dyrektorem w jednym z największych obiektów targowo-konferencyjnych w Polsce – Expo Mazury w Ostródzie, a następnie dołączył do zespołu Hotel Professionals, gdzie przygotował do otwarcia i wprowadził na rynek nowy hotel – Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa.

— Sektor hotelowy zanotował w 2017 roku najlepszy wynik w swojej historii. Wartość transakcji z udziałem nieruchomości hotelowych wyniosła 340 mln EUR, czyli aż 7% udziału w całym wolumenie inwestycyjnym. Znacznie wzrosła także liczba projektów w budowie i planowanych, już nie tylko w Warszawie czy Trójmieście, ale również w innych miastach regionalnych — mówi Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający Colliers International w Polsce.

— Bardzo się cieszę z możliwości dołączenia do Colliers International. Nowo utworzony zespół hotelowy swoim bogatym doświadczeniem będzie wspierał inwestorów na rynku hotelarskim. Będziemy doradzać klientom i partnerom na terenie całej Polski, podpowiadając im najkorzystniejsze rozwiązania, m.in. nawiązywanie współpracy z największymi światowymi sieciami hotelowymi tak, aby zapewnić skuteczny i szybki rozwój istniejących i powstających obiektów — mówi Rafał Rosiejak, dyrektor Działu Doradztwa i Rozwoju Projektów Hotelowych w Colliers International.