Z życia spółek

Colliers: Dorota Wysokińska-Kuzdra reprezentantem Europy Środkowo-Wschodniej w realizacji misji Urban Land Institute

Wysokinska-Kuzdra-Dorota_Colliers_com

Dorota Wysokińska-Kuzdra, Senior Partner i Dyrektor Działu Corporate Finance & Living Services w Colliers, została mianowana Global Governing Trustee w Urban Land Institute.

Awans stanowi osiągnięcie najwyższej roli, jaką może pełnić członek Instytutu. Przez kolejne cztery lata Dorota będzie reprezentować głos szerokiej i zróżnicowanej grupy członków z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w sprawach merytorycznych związanych z realizacją misji Instytutu. Od sierpnia 2022 r. pełni także funkcję Global Governing Trustee w międzynarodowych strukturach ULI.

– Jestem zaszczycona tą nominacją i cieszę się, że jako pierwszy Global Governing Trustee wybrany z Europy Środkowo-Wschodniej będę reprezentować cały region na arenie globalnej. To zobowiązanie do jeszcze większego dbania o szerzenie wiedzy nt. zrównoważonego rozwoju nieruchomości w regionie oraz zagadnienia mieszkań dostępnych cenowo tzw. affordable housing, szczególnie w czasie, w którym firmy kładą bardzo duży nacisk na aspekty szeroko pojętego ESG oraz zmniejszania śladu węglowego, a dostępność mieszkań w całej Europie jest wciąż nie w pełni rozwiązanym problemem. Właściwe kształtowanie dzielnic i miast, a także samych budynków, skoncentrowanych na człowieku, przełoży się na większy komfort życia lokalnych społeczności – powiedziała Dorota Wysokińska-Kuzdra.

Prócz Doroty, do grona Global Governing Trustees ULI na poziomie międzynarodowym dołączyło 27 ekspertów branży nieruchomości, w tym pięciu z Europy.