rynek nieruchomości na wynajem

Citi Service Center Poland powiększa biuro w Generation Park

Generation Park (budynek X)

Największy dotychczasowy najemca Generation Park, Citi Service Center Poland, wprowadzi się na pozostałą powierzchnię biurową w pierwszym budynku projektu Skanska. Dzięki ekspansji o dodatkowe 5 200 mkw. zespół centrum usług wspólnych Citi zajmie w sumie niemal 19 000 mkw., tworząc w Warszawie jedno z największych centrów tego typu Citi na świecie. W negocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Jeszcze w grudniu tego roku Citi Service Center Poland rozpocznie stopniowe wprowadzanie się do Generation Park X, tak aby do kwietnia 2018 zająć całą wynajętą powierzchnię.

Dzięki obu umowom w sumie na niemal 19 000 mkw. Citi Service Center Poland stanie się jednym z największych najemców biurowych Skanska w Europie Środkowo – Wschodniej. Biuro w Generation Park będzie największą pod względem metrażu lokalizacją Citi Service Center Poland w Polsce.

Generation Park, powstaje przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie i będzie składał się z trzech budynków X, Y (wieża) i Z. Obecnie trwają prace wykończeniowe pięter biurowych budynku X oraz prace przygotowawcze do dwóch kolejnych budynków Y i Z. Budynek X ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie na przełomie listopada i grudnia.

Generation Park: kluczowe fakty i liczby

Całkowita powierzchnia najmu kompleksu: 84 000 mkw. (X: 21 000 mkw., Y: 44 000 mkw., Z: 19 000 mkw.);
Budynek X: 10 kondygnacji naziemnych, 2 podziemne, budynek Y: 34, budynek Z:14;
Liczba miejsc parkingowych w całym kompleksie: 600 + 370 dla rowerów;
Zakończenie budowy I etap kompleksu (budynek X) – Q4 2017 r.;
Projekt otrzyma certyfikat LEED na poziomie Platinum;
Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
Autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora