Informacje dnia

CH Nowa Stacja w Pruszkowie pomaga szpitalom w regionie

Nowa_Stacja_pomoc2_2020-05-08
Obecna sytuacja spowodowana koronawirusem jest dla wszystkich bardzo trudna. Musimy się nauczyć nowych zasad funkcjonowania w przestrzeni publicznej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Noszenie maseczek, częste mycie i dezynfekowanie rąk oraz zachowywanie dystansu to standardy, do których należy się przyzwyczaić. Wirus uświadomił również ludziom, jak ważną rolę odgrywa współpraca, pomoc sąsiedzka i wzajemne wsparcie. Jeszcze nie do końca wiadomo, jak pandemia wpłynie na zwyczaje zakupowe Polaków, ale już teraz widać, że rośnie znaczenie kompaktowych centrów handlowych położonych blisko domu, do których można wygodnie dojechać lub dojść  oraz szybko i sprawnie kupić wszystko co jest potrzebne. 

„Nowa Stacja od samego początku aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Naszą pozycję rynkową budujemy w oparciu o dobre relacje z mieszkańcami. Organizujemy wystawy miejscowych artystów, przygotowujemy różnego rodzaju wydarzenia, a na naszym dachu przez całe zeszłe lato działała Letnia Scena, a zimą było dostępne bezpłatne lodowisko miejskie. Oczywiście w tym momencie tego typu aktywności zostały wstrzymane, ale jeszcze przed wybuchem epidemii obserwowaliśmy pozytywne efekty naszej strategii, czyli systematyczny wzrost liczby odwiedzających nas klientów.“   – mówi Maciej Krzewiński COO i Członek Zarządu firmy ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji. – „Teraz naturalnie musimy zweryfikować nasze plany, ale nasze motto „Nowa Stacja łączy ludzi“ pozostaje bez zmian. Staramy się łączyć ludzi, mimo tego, że jesteśmy teraz daleko od siebie, w koniecznej izolacji. Dlatego też zdecydowaliśmy się z własnych środków wesprzeć lokalną służbę zdrowia.“

W odpowiedzi na zapotrzebowanie, Nowa Stacja postanowiła zakupić i przekazać środki ochrony trzem okolicznym szpitalom. W piątek 8 maja b.r. 5.000 jednorazowych maseczek  i 500 litrów płynu do dezynfekcji trafiło do Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, Szpitala Pruszków Tworki i Szpitala na Wrzesinie.

„Jesteśmy pełni podziwu i szacunku dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników szpitali, którzy z ogromnym poświęceniem stoją na pierwszej linii frontu walki o nasze życie i zdrowie. To prawdziwi bohaterowie naszych czasów, więc musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Uznaliśmy, że najlepszym wsparciem będzie przekazanie najbardziej potrzebnych środków ochrony.  Zdecydowlaiśmy się wesprzeć taką pomocą trzy szpitale z naszego regionu.“ – tłumaczy Maciej Krzewiński – „I choć sami stoimy przed wieloma wyzwaniami, bo możemy działać jedynie w ograniczonym zakresie, czujemy się częścią lokalnej społeczności i chcemy jej pomagać w miarę naszych możliwości.“   

Dodatkowo Nowa Stacja postanowiła docenić pracę 22 najbardziej aktywnych wolontariuszy programu Widzialna Ręka Pruszków i przekazać im karty podarunkowe na zakupy. Wolontariusze od samego początku pandemii z wielkim zaangażowaniem sił i środków, niosą pomoc najbardziej  potrzebującym mieszkańcom regionu, za co należą im się gorące podziękowania.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora