Informacje dnia

Centrum Serenada w Krakowie z certyfikatem BREEAM In-Use

Serenada

Krakowskie Centrum Serenada, wybudowane i zarządzanie przez spółkę Mayland Real Estate, otrzymało prestiżowy certyfikat BREEAM-In Use z najwyższą możliwą oceną ,,Outstanding” w kategorii Zarządzanie obiektem (Building Management) oraz z oceną „Excellent” za walory konstrukcyjne obiektu i jego wykonanie (Asset Performance).

By uzyskać tak wysoki wynik w procesie certyfikacji, Centrum Serenada musiało spełnić bardzo rygorystyczne kryteria, związane m.in. z efektywnym zarządzaniem i recyclingiem odpadów,   optymalizacją zużycia energii elektrycznej, energii cieplnej oraz wody. Pod uwagę wzięto również zarządzanie obiektem i jego wpływ na komfort i samopoczucie użytkowników, rozwiązania transportowe, użyte materiały i zagospodarowanie terenów zielonych.

Marek Ciszewski, Dyrektor Centrum Serenada, dodaje: ,,otrzymanie certyfikatu BREEAM In-Use potwierdza, że podjęliśmy słuszny kierunek już na etapie budowy obiektu, w późniejszym wdrażaniu odpowiednich procedur oraz w konsekwentnym zarządzaniu w duchu zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że nasza troska o środowisko została wyróżniona wysokim wynikiem i wierzymy, że doceniają ją nasi najemcy i klienci, którzy dobrze czują się w naszym obiekcie”.

Krakowskie Centrum Serenada jest laureatem wielu nagród m.in. otrzymało tytuł Centrum Handlowego Roku 2019 według najemców w konkursie Eurobuild Awards, zostało wyróżnione jako „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi”, a także m.in. CEE Retail Real Estate Awards 2017 – Retail Project oraz Property Design Awards 2018. Centrum Serenada zostało otwarte w 2017 r. Na powierzchni 42 000 mkw. oferuje klientom 170 sklepów i punktów usługowych oraz bogatą ofertę wypoczynkowo-rekreacyjną.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora