Informacje dnia

Centrum logistyczno-biurowe Gate One Business Park w Warszawie z nowym najemcą

Gate One Business Park_zdjęcie 1

Centrum logistyczno-biurowe Gate One Business Park w Warszawie z nowym najemcą. Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny działający na rynku nieruchomości komercyjnych, podpisał nową umowę najmu w kompleksie magazynowo-biurowym Gate One Business Park w Warszawie. Najemcą 21 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni w budynku Gate Two, została międzynarodowa firma, świadcząca usługi z zakresu data center. Umowa została zawarta na okres 15 lat.

Gate One  Business Park to zlokalizowany w Warszawie kompleks logistyczno-biurowy. Inwestycję tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni 40 000 mkw., które można przeznaczyć zarówno na jednostki magazynowe, jak i nowoczesne biura. Wśród najemców centrum, zarządzanego przez Savills Investment Management znajdują się m.in. Mary Kay, Argus, P4, Rajapack,  Johnson Health Tech.

Julia Racewicz, Senior Asset Manager, Savills Investment Management, powiedziała:

„W 2019 roku podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu jednego
z budynków kompleksu i dostosowaniu go do nowoczesnych standardów rynkowych. Wdrożone przez nas rozwiązania zaowocowały pełnym wynajęciem obiektu i rekordową transakcją. Umowa zawarta na 15 lat jest pierwszym tak długim najmem w lokalizacji miejskiej na warszawskim rynku magazynowym. Jest to również jedna z pierwszych tak znaczących (21 000 mkw.) umów najmu zawartych w Polsce z firmą świadczącą usługi z zakresu data center. Rekordowa skala transakcji stanowi dla nas szczególny powód do dumy.”

Podczas transakcji Savills Investment Management reprezentowała firma Panattoni Europe, natomiast najemcy doradzało CBRE.

Kamilla Joszczuk, Associate Director w Dziale Wynajmu Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych CBRE, powiedziała:

„Wynajem ponad 20 tys. mkw. na potrzeby data center to jedna z największych tego typu transakcji w Warszawie. Nasz klient poszukiwał powierzchni bardzo specyficznej oraz dostosowanej do potrzeb centrum kolokacji danych, którą znalazł w kompleksie Gate One Business Park. Długoterminowa umowa pokazuje duże zaufanie naszego klienta zarówno do Polski, Warszawy jak i wybranej lokalizacji. Bardzo ważnymi elementami umożliwiającym ulokowanie projektu w kompleksie Gate One Business park były elastyczność wynajmującego oraz otwartość na zrozumienie potrzeb najemcy. Jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem, że mogliśmy reprezentować najemcę w tym procesie.”

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora