Informacje dnia

Centrum handlowe Galeria Jurajska – 7 mln odwiedzin

fot_galeria_jurajska_mat_prasowe

W 2017 roku centrum handlowe Galeria Jurajska w Częstochowie kolejny rok z rzędu pobiło swój własny rekord frekwencyjny – informują przedstawiciele obiektu. W 12 miesięcy Jurajską odwiedziło ponad 6,96 miliona osób. 

W minionym roku Jurajska po raz pierwszy od otwarcia zaczęła notować stałe miesięczne odwiedziny na poziomie ponad 600 tys. osób. Wcześniej takie wyniki pojawiały się wyłącznie sezonowo w grudniu. Sam grudzień 2017 również pobił własny rekord. Galerię odwiedziło ponad 755 tys. osób, tj. o 10% więcej klientów niż w tym samym okresie przed rokiem. Po raz pierwszy także miesięczny wynik odwiedzin przekroczył próg 750 tys. klientów.

– Klientów jest coraz więcej. Dla częstochowian staliśmy się najczęściej wybieraną galerią, podobnie jest z mieszkańcami miast ościennych m.in. Myszkowa, Lublińca czy Kłobucka. Przybywa także klientów z dalszych zakątków i z ościennych województw – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

W 2017 roku Jurajska przeprowadziła efektywną rekomercjalizację. Część najemców zdecydowała się także zainwestować w znacznie większą powierzchnię najmu. W efekcie, galeria jest obecnie w 97,3% wynajęta, a na dostępną powierzchnię są już chętni. W 2017 roku Galeria Jurajska pozyskała w sumie 14 nowych najemców.

Wśród nich Świat Książki i Świat Książki Kids, Pako Lorente, ME&B, A&A Dom Jubilerski, Semilac, Tezenis, 50style, Rosenthal, Recman oraz Men’s Casual. W połowie roku w Jurajskiej swoją działalność zaczął także nowy operator spożywczy – Biedronka. Supermarket zajął powierzchnię 1318 m kw. Nowego najemcę zyskała także strefa restauracyjna, gdzie pojawiła się naleśnikarnia CrepStory.

Także część dotychczasowych najemców zdecydowała się w 2017 roku na inwestycję w większe powierzchnie, relokując lokale je lub zajmując dostępny w sąsiedztwie metraż. Taki ruch wykonało aż 9 najemców! W tym: Vistula, Ryłko, Deichmann, Intermoda/Tom Tailor, Ryłko, Big Star, Ochnik, Giacomo Conti oraz Smyk.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora