Informacje dnia

Budują Mediatekę w Piotrkowie Trybunalskim

20180201_Mediateka_Akt_Erekcyjny

Mostostal Warszawa oficjalnie rozpoczął budowę Mediateki w Piotrkowie Trybunalskim – nowoczesnej biblioteki, która będzie pełnić funkcję centrum nauki, kultury i edukacji. Na placu Pofranciszkańskim odbyło się wczoraj uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego.

W symbolicznym wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę Mediateki wziął udział Jarosław Czuba, Dyrektor Generalny w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Budowa Mediateki stanowi jeden z kluczowych etapów rewitalizacji Starego Miasta i Podzamcza. Obiekt, który wyglądem ma przypominać otwartą książkę, nie będzie zwykłą biblioteką. Mediateka ma spełniać rolę miejsca spotkań integrującego pokolenia, multimedialnego ośrodka edukacji i kultury dla mieszkańców.

– Cieszy nas fakt, że Mostostal Warszawa jest generalnym wykonawcą obiektu, który będzie odgrywał tak istotną rolę w procesie rewitalizacji miasta i rozwoju tutejszej społeczności. Mediateka jako wielofunkcyjna placówka, otwarta nie tylko na czytelników, zagwarantuje mieszkańcom Piotrkowa i okolic dostęp do świata wiedzy i nauki w bardzo atrakcyjnym, nowoczesnym wydaniu. Zapewni również przestrzeń kulturalno-rozrywkową, zwłaszcza młodym ludziom – powiedział Andrzej Goławski, Prezes Zarządu Mostostalu Warszawa.

W trzykondygnacyjnym budynku o powierzchni całkowitej 7 447,87 m2 znajdą się m.in.: centrum nauki, interaktywna pracownia ukazująca dzieje miasta, sala konferencyjno-kinowa, sala zabaw dla dzieci, a także pracownia gier komputerowych, pracownia eksperymentów i warsztatów oraz kawiarnia. Wartość inwestycji, którą realizuje Oddział Centralny Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Artura Soczewicy, wynosi prawie 33 mln zł.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora