Gospodarka

Bon turystyczny zachęcił już tysiące Polaków do wyjazdu na wakacje

brett-campbell-61762-unsplash
Polacy chcą jechać na wakacje z bonem turystycznym. Blisko 40% rezerwacji od początku sierpnia zostało dokonanych z użyciem bonu i jedna piąta z nich w ogóle nie doszłaby do skutku, gdyby nie wakacyjne 500 plus – takie wnioski płyną z podsumowania pierwszych dni funkcjonowania nowego programu w serwisie
Travelist.pl, który jako pierwszy portal rezerwacyjny na polskim rynku wprowadził na szeroką skalę możliwość obsługi bonów turystycznych.

Mocny start programu 500+ na Travelist.pl

Od 1 sierpnia polskie rodziny mogą planować wakacyjny wypoczynek z uwzględnieniem bonu turystycznego 500 plus. Do dziś wg danych ZUS skorzystało z tej możliwości już blisko 50 tys. rodziców, zaś łączna wartość wykorzystanych w tym okresie bonów to 36 mln zł. W pierwszych dniach funkcjonowania nowego programu niemal 10% wszystkich bonów turystycznych było realizowanych za pośrednictwem strony  Travelist.pl – to wyjątkowy rezultat wśród portali rezerwacyjnych, efekt zarówno szeroko zakrojonej kampanii marketingowej, jak i wyjścia naprzeciw potrzebom osób, którym przysługują dodatkowe środki na rodzinny wypoczynek.

Sprzedajemy głównie oferty polskie, a rodziny z dziećmi zawsze stanowiły dla nas jedną z najważniejszych grup docelowych. Dlatego bardzo intensywnie przygotowywaliśmy się do obsługi nowych bonów turystycznych i robiliśmy wszystko, by ruszyć z ich realizacją w momencie wejścia w życie programu. Badaliśmy nastroje i potrzeby naszych klientów, wprowadzaliśmy niezbędne rozwiązania techniczne, prowadziliśmy kampanię informacyjną, przygotowaliśmy też specjalną promocję „10% extra” dla wszystkich, którzy zdecydują się wykorzystać bon na naszej stronie. Dzięki temu mogliśmy jako pierwsi spośród dużych portali rezerwacyjnych zapewnić kompleksową możliwość realizacji bonów, a przy tym już na starcie zaproponować klientom największą na rynku liczbę rodzinnych hoteli, w których mogą tymi bonami zapłacić – mówi prezes Travelist.pl, Tomasz Piszczako.

Polacy rezerwują więcej pobytów rodzinnych dzięki 500+

Na dzień dzisiejszy osoby odwiedzające stronę Travelist.pl mają do wyboru ponad 330 hoteli z całej Polski, w których mogą zrealizować bon 500+. Są one wyraźnie oznaczone i posiadają odpowiednio przystosowane opcje płatności. To ponad 40% wszystkich ofert dostępnych w serwisie i liczba ta z każdym dniem rośnie – podobnie jak liczba rezerwacji z bonem, których na  Travelist.pl było już ponad 1,5 tys. Co niezwykle istotne, aż jedna piąta z nich została w całości opłacona środkami z bonu, czyli de facto nie doszłaby do skutku, gdyby nie dodatkowe środki z rządowego programu. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę rezerwacje, w których minimum połowa wartości przypada na bon, wskaźnik ten rośnie do ponad 60%. Oznacza to, że 500 plus skłania tysiące Polaków do rezerwowania pobytów, na które prawdopodobnie w ogóle by się nie zdecydowali, gdyby nie wsparcie ze strony państwa. Widać to również po wzroście liczby rezerwacji z dostawkami, które w ciągu pierwszych dni sierpnia stanowiły aż 40% wszystkich pobytów rezerwowanych na Travelist.pl – to o 20% więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Źródło: Travelist.pl.