Informacje dnia

Biurowiec Olivia Prime w Gdańsku – trzeci największy budynek biurowy w Polsce został oddany do użytku

IMG_0300
Olivia Prime, oferujący 55 000 m2 budynek, jest już w całości dostępny – część B uzyskała pozwolenie na użytkowanie, prawie 2 lata po części A. Jest to budynek zupełnie wyjątkowy – każde z jego największych pięter to blisko pół hektara powierzchni, przy czym, przez skomplikowany kształt dwuczłonowego budynku, projekt oferuje kameralność i komfort spotykaną w budynkach mniejszych rozmiarów. Olivia Prime jest jednym z najbardziej przyjaznych pracownikom obiektów biurowych w Polsce, a równocześnie zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ekologii.

Olivia Prime to najnowszy budynek w Olivia Business Centre. Dotychczas największą powierzchnię na jej terenie oferowała Olivia Star (44 000 m2 powierzchni), oddana do użytku w 2018 roku.

Budynek został zaprojektowany przez gdyńską pracownię BJK Architekci, a projekt każdego z olbrzymich holi głównych i całego wnętrza budynku jest autorstwa Design Anatomy.

Olivia Prime jest jednym z zaledwie 4 budynków w Polsce z całoszklaną, wentylowaną trójszybową fasadą, która daje najlepsze możliwe oświetlenie wnętrza, a w zimowe i jesienne dni umożliwia maksymalny dostęp do tak ważnego dla człowieka światła dziennego. Pozwala to zapewnić lepsze samopoczucie pracowników oraz ciągły dostęp do świeżego powietrza. Wiosną i latem, mimo pełnego przeszklenia, trójszybowa fasada zapobiega przed przegrzewaniem i zapewnia komfort termiczny nawet w bardzo słoneczne dni.

Budynek zapewnia najwyższe standardy w obszarze bezpieczeństwa, energetycznego i epidemiologicznego.

Olivia Prime jest najprawdopodobniej najbezpieczniejszym budynkiem w Polsce, jeżeli chodzi o business continuity – mówi Maciej Kotarski. Jest doskonale zabezpieczona energetycznie, dzięki zasilaniu z 3 niezależnych źródeł, jak również dzięki budynkowym instalacjom UPS, zespołowi generatorów prądotwórczych oraz wewnętrznych linii zasilających pomiędzy budynkami, umożliwiających zasilanie całego budynku w trakcie przerw w dostawie energii z zewnątrz. Ważnym elementem bezpieczeństwa są dodatkowe gwarancje dostawców zapewniających tankowanie generatorów w trakcie pracy, gdyby przerwa w dostawie prądu się przedłużała. Ciekawostka – mamy tu unikalny, awaryjny zbiornik wody bieżącej, który pozwala na funkcjonowanie budynku nawet w razie awarii sieci i braku dostawy wody. To bardzo ważne, gdyż w przypadku braku dostawy wody, po kilku godzinach każdy biurowiec trzeba zamknąć: brak możliwości spłukiwania toalet powoduje oczywiste zagrożenie epidemiologiczne.

Budynek podzielony jest na dwie części. W części A wynajęte są prawie wszystkie piętra, przez światowe korporacje jak Amazon, Arrow, Deloitte, EPAM i Sii. W większości budynek zajmują firmy informatyczne, podobnie trzeba traktować znajdujące się tu biura Amazon, dedykowane usługom Amazon Web Services.
W części B biura wynajmują EPAM i Arrow. Zarówno Epam, jak i Arrow będą zajmować piętra w obu częściach budynku – A i B, a takie jedno piętro ma ok 3800 m2 powierzchni.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora