Informacje dnia

Biurowiec Atrium International został sprzedany

Atrium Tower_low res
PATRIZIA Immobilien AG sfinalizowała sprzedaż swojego biurowca Atrium International, który mieści się przy Al. Jana Pawła II w Warszawie. Nowym właścicielem została spółka STRABAG Real Estate.

To niezwykle atrakcyjna lokalizacja inwestycyjna na stołecznym rynku, gdzie miejscowy plan zagospodarowania dopuszcza realizację wieży biurowej o wysokości do 135 metrów. Sprzedającego reprezentowali eksperci z międzynarodowej agencji doradczej JLL.

Atrium International jest 6-kondygnacyjnym budynkiem biurowym, oferującym ponad 12 000 mkw. powierzchni najmu.

„Centralny Obszar Biznesu jest jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. To biznesowe serce regionu, do którego coraz chętniej relokują się wiodący gracze sektora bankowości, finansów i nowoczesnych technologii. Ze względu na bardzo ograniczoną podaż gruntów na warszawskim rynku, niejednokrotnie warunkiem realizacji projektu biurowego jest zakup starszego obiektu w celu modernizacji czy rozbudowy. To kierunek, który obiera coraz więcej międzynarodowych firm inwestujących w Warszawie i jeden z najważniejszych trendów w sektorze zarówno gruntów inwestycyjnych i innych nieruchomości inwestycyjnych w nadchodzących miesiącach” – powiedział Daniel Puchalski, Dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych, JLL.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora