Biurowce

Biurowce Platinium Business Park z certyfikatem LEED

Platinium Business Park

Zakończył się proces certyfikacji kompleksu biurowego Platinium Business Park należącego do Allianz i zarządzanego przez Allianz Real Estate Germany. Każdy z pięciu budynków otrzymał renomowany certyfikat LEED Gold. Proces certyfikacji obiektu przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza Colliers International. 

— Cieszymy się, że cały Platinium Business Park został akredytowany w systemie LEED i otrzymał wysoką ocenę Gold — mówi Meike Feistkorn, Senior Asset Manager w Allianz Real Estate Germany.

Platinium Business Park z 4 certyfikatami EBOM (Existing Building Operations and Maintenance) jest pierwszym w Polsce istniejącym kompleksem biurowym certyfikowanym w programie LEED Campus, dostosowanym do różnych budynków zlokalizowanych na jednym terenie. Certyfikat ujednolica procedury, zapewniając spójną, proekologiczną strategię zarządzania nieruchomością.

Bliska współpraca z zarządcami nieruchomości i managerami technicznymi pozwoliła na poprawę efektywności energetycznej o 20% w 4 budynkach, co przekłada się na roczną redukcję emisji dwutlenku węgla o 1620 ton, czyli rocznej emisji CO2 wyprodukowanego przez 620 samochodów.

Platinium Business Park składa się z pięciu budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni najmu 58 400 mkw. Kompleks zlokalizowany jest w Warszawie, w prestiżowej dzielnicy biurowej Mokotowa, w pobliżu u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora