Informacje dnia

Biurowa nieruchomość komercyjna Silesia Business Park w Katowicach z najemcą na ok. 500 metrów kw. powierzchni

Silesia Business Park 2

Nieruchomość inwestycyjna Silesia Business Park w Katowicach pozyskała nowego najemcę biurowego.

Międzynarodowa firma transportowa i logistyczna GRUBER dołączyła do grona najemców katowickiego kompleksu Silesia Business Park. Nowy najemca zajął około 500 metrów kw. powierzchni biurowej. Jest to pierwsze stałe biuro tego najemcy w Polsce. W procesie najmu GRUBER Logistics doradzała międzynarodowa firma doradcza Knight Frank.

Silesia Business Park to kompleks czterech nowoczesnych biurowców, których łączna powierzchnia najmu wynosi niemal 50 tys metrów kwadratowych. Wszystkie budynki posiadają certyfikat LEED (Leadership in Energy And Environmental Design) na poziomie Gold. Inwestycja biurowa należy do filipińskiego funduszu ISOC nieruchomość.

Bardzo dziękujemy firmie Gruber Logistics za wybór firmy Knight Frank do reprezentacji w procesie poszukiwania nowej lokalizacji w Polsce. Katowice to szybko rozwijający się rynek, idealnie wpisujący się w strategię potencjału do wzrostu biznesu dla wielu branż, przede wszystkim z uwagi na niemalże 600.000 m kw. powierzchni biurowej oraz dostępność wykwalifikowanych specjalistów. Gruber Logistics to młody, ambitny zespół, który z ogromnym zaangażowaniem rozwija nową markę na rynku sektora logistycznego i mamy nadzieję, że nowa lokalizacja jeszcze bardziej to ułatwi.” – skomentowała Iwona Kalaga, Negocjator, Knight Frank.

Gruber Logistics dotychczas korzystało z biura coworkingowego, znajdującego się na terenie kompleksu Silesia Business Park. Cieszy nas, że klient, doceniając potencjał miejsca, postanowił przenieść tu swoją działalność na stałe. Ze względu na dynamiczny rozwój firmy w Katowicach jej zapotrzebowanie na powierzchnię biurową wzrosło niemal dwukrotnie. W nowej umowie udało się zabezpieczyć możliwość kolejnych ekspansji. Kompleks Silesia Business Park charakteryzuje się świetną lokalizację na mapie Katowic, dzięki której łatwo do niego dojechać z różnych części miasta oraz z miast ościennych, czy nawet pozostałych wojewódzkich. Tuż przy kompleksie zlokalizowane są przystanki autobusowe i tramwajowe. Pracownicy Gruber Logistics będą mieć dostęp m.in. do dwóch stołówek, foodtrucków, klinik medycznych Optegra oraz Enel Med, prywatnego międzynarodowego przedszkola z placem zabaw. Dojeżdżający rowerem zapewne docenią zaś stację rowerów miejskich, szatnie i prysznice.” – dodała Aleksandra Sawicka, Konsultant z CBRE.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora