Informacje dnia

Biura: nowy coworking w Berlinie od Mindspace

Viktualienmarkt_Interior_Kitchen+lounge

Mindspace – globalny operator przestrzeni coworkingowych otworzył swoje dwa kolejne centra w Niemczech – w Berlinie i Monachium. Obecnie zarządza łącznie 13 powierzchniami coworkingowymi w całej Europie i planuje dalszą ekspansję. Jeszcze w tym roku uruchomi przestrzeń w Warszawie i Londynie. Międzynarodowa sieć Mindspace to już ponad 7 500 członków i 2 500 firm na całym świecie.

Najnowsze przestrzenie coworkingowe Mindspace zostały otwarte w Berlinie, przy Krausenstraße oraz w Monachium, przy Viktualienmarkt. Berlińskie centrum, drugie po flagowej lokalizacji przy Friedrichstraße, zajęło 6 pięter zabytkowego budynku Salingerhaus. Nowy coworking o łącznej powierzchni 4 800 mkw. będzie siedzibą dla 700 członków, reprezentujących różne branże.

W Monachium Mindspace wprowadziło się do 200-letniego Kustermann-Haus przy Viktualienmarkt. Przestrzeń coworkingowa o pow. 1 600 mkw. zajęła dwa piętra i pomieści około 250 osób. Lokalizacja znajduje się w bliskiej odległości od licznych sklepów, restauracji i kawiarni.

Mindspace to dynamicznie rozwijający się, globalny operator inspirujących przestrzeni coworkingowych. Powstał w 2014 roku, z inicjatywy Dana Zakai i Yotama Alroya. Obecnie posiada 13 powierzchni coworkingowych w całej Europie. Jego centra znajdują się już w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Tel Awiwie, Herzliya, Warszawie (otwarcie w Hali Koszyki planowane jest w październiku br.), a do tej listy wkrótce dołączy także Londyn.

Wśród klientów Mindspace są uznane światowe marki, takie jak Barclays Bank, Samsung, SAP, Lufthansa, M&C Saatchi, TechStars Accelerator, Euronews, Cheetah Mobile, DB Schenker, Hertha BSC, Schwan-Stabilo i Booking.com.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora