Inwestycje publiczne

Biegacze opanowali nieruchomość komercyjną Varso Tower w Warszawie

wbiegnij na Varso 08

W pierwszej edycji wydarzenia „Wbiegnij na Varso Tower” zmierzyło się około 600 amatorów, sportowców ze światowej czołówki oraz zaproszonych gości.

Zwycięzca wbiegł po schodach Varso Tower na wysokość 230 metrów w czasie 7 minut i 27 sekund. Organizatorzy zawodów przekazali 40 tys. zł na Polską Akcję Humanitarną. Zawodnicy mieli do pokonania niemal 1 400 schodów prowadzących na 53 piętro wieżowca Varso Tower. Najszybszy okazał się faworyt zawodów, mistrz świata w towerruningu, Piotr Łobodziński. Polak triumfował z wynikiem 7 minut i 27 sekund i ustanowił rekord trasy. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Ruszała (7:36), a trzecie miejsce na podium zajął Niemiec, Andreas Fruhmann (7:49). Wśród kobiet zdecydowanie najszybsza okazała się Iwona Wicha, która finiszowała z czasem 9:28, wyraźnie wyprzedzając dwie Austriaczki: Gertrud Blumenschein i Veronikę Sengstbratl.

Istotnym elementem wydarzenia pod honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy było wsparcie osób poszkodowanych na skutek wojny w Ukrainie. Fundacja HB Reavis przekaże na ten cel łącznie 40 tys. złotych na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.
Sponsorami wydarzenia organizowanego przez HB Reavis i Sport Evolution były kancelaria CMS oraz centrum medyczne PZU Zdrowie. W gronie partnerów znaleźli się również Zdrofit, NYX Hotel oraz CIC Warsaw.