Informacje dnia

BBGK Architekci zaprojektują I etap projektu Stoczni Cesarskiej w Gdańsku

stocznia
Stocznia Cesarska Development (wcześniej działająca pod nazwą Edonia) wybrała renomowaną pracownię architektoniczną z Warszawy, która zaprojektuje cztery nowe budynki projektu „Placu Dyrekcyjnego”.

Pierwszy etap projektu „Placu Dyrekcyjnego” obejmie również renowację dwóch historycznych budynków – „Dyrekcji” (budynku biurowego) i dawnej Remizy. Budynek Dyrekcji zostanie repozycjonowany – po renowacji będzie oferował różnorodne powierzchnie biurowe i wspólne udogodnienia, dostosowane do potrzeb mniejszych firm i start-upów. Dawna Remiza zmieni się w wyjątkowe miejsce gastronomiczne.
Opracowywane już projekty adaptacji obu historycznych budynków zostaną zintegrowane z projektem BBGK Architekci, w wyniku czego powstanie wielofunkcyjny i tętniący życiem obszar miejski.

Projekt „Placu Dyrekcyjnego” to pierwszy etap w realizacji masterplanu terenu Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, opracowanego przez pracownię Henning Larsen z Kopenhagi, BBGK Architekci z Warszawy oraz gdańską pracownię A2P2 .

BBGK Architekci przekonało nas swoimi pomysłami, jak interpretować i przetłumaczyć elementy unikalnej tożsamości Gdańska we współczesną architekturę, stawiając dziedzictwo Stoczni i jej tożsamość w centrum uwagi.” – mówi Gerard Schuurman, Dyrektor Projektu Stoczni Cesarskiej.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora