Informacje dnia

Bank BNP Paribas udzielił finansowania na ukończenie budowy Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów

WCT SZCZECIN-GOLENIÓW 1
Zarząd Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. podpisał umowę z Bankiem BNP Paribas na finansowanie budowy Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. W wyniku umowy Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o., spółka celowa powołana do realizacji inwestycji, pozyskała środki finansowe w wysokości 18,9 mln.

Realizacja Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów rozpoczęła się w pod koniec 2018 roku i dotychczas spółka prowadziła inwestycję prowadziła inwestycję w oparciu o środki własne. Projekt realizowany jest wspólnie ze spółką Rose Hall International LLP. Obecnie finalizowane są już prace związane z ukończeniem budowy i wyposażeniem inwestycji. Środki pozyskane z finansowania bankowego udzielonego przez Bank BNP Paribas zostaną przeznaczone na ukończenie przedsięwzięcia. Terminal towarowy został oddany do użytkowania na koniec sierpnia br., cała inwestycja na przełomie października i listopada 2019 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych.

– Cieszymy się, że strategia i model biznesowy Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. zdobyły uznanie BNP Paribas Bank Polska. Zaangażowanie wiodącej, międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas potwierdza wysoką jakość naszego projektu, jego doskonałe dopasowanie do potrzeb rynku, a także bardzo dobre perspektywy rozwoju rynku cargo lotniczego w Polsce – podkreśla Dyrektor Finansowy Waimea Holding S.A., Michał Stachura.
– Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów to interesujący projekt, który dobrze wpisuje się w naszą strategię dywersyfikacji portfela. Wierzymy, że potencjał rynku cargo lotniczego nie został wyczerpany, a jego atrakcyjność będzie wzrastać. Cieszymy się, że przy okazji właśnie tego projektu rozpoczynamy współpracę z Grupą Waimea Holding i liczymy realizację kolejnych wspólnych działań – powiedział Marek Kowalski, Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku BNP Paribas.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 8 000 metrów kw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim będąc najnowocześniejszą inwestycją w regionie.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora