Informacje dnia

Atrium zatwierdza zbycie obiektów handlowych w Polsce, o wartości 298 mln EUR

Atrium Koszalin

Atrium European Real Estate Limited (giełdowa nazwa spółki na VSE/ Euronext: ATRS) („Atrium” lub „Spółka”, a wraz z podmiotami zależnymi, „Grupa”), będąca wiodącym właścicielem, operatorem i deweloperem nieruchomości usługowo-handlowych w Europie Środkowej, ogłasiła zawarcie umowy o wartości 298 mln EUR, co na dzień 31 marca 2019 roku stanowi około 3% więcej niż ich wartość księgowa.

Umowa dotyczy sprzedaży dwóch centrów handlowych w Polsce na rzecz funduszu ECE European Prime Shopping Centre Fund II, będącego pod zarządem niezależnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych ECE Real Estate Partners. Finalizacja transakcji, która przewidywana jest na trzeci kwartał 2019 roku, uzależniona jest od spełnienia określonych warunków zawieszających.

Sprzedaż dwóch polskich aktywów – Atrium Koszalin i lubelskiego Atrium Felicity, wpisuje się w bieżącą strategię Spółki obejmującą repozycjonowanie portfolio w kierunku dużych, prestiżowych centrów handlowych o dominującej pozycji, w najlepszych wielkomiejskich lokalizacjach oraz w stolicy.

Liad Barzilai, dyrektor generalny Grupy, powiedział:
„Zbywanie aktywów realizowane jest w ramach naszej bieżącej strategii obejmującej wzmacnianie aktywów oraz koncentrację na prestiżowych obiektach w najlepszych wielkomiejskich lokalizacjach, co powinno zaowocować wyższymi i bardziej zrównoważonymi zyskami w dłuższej perspektywie czasowej. Warszawa i Praga są niezmiernie ważne dla tej strategii z powodu ich rosnącej populacji i bardzo niskiego bezrobocia, które są czynnikami strukturalnymi wspierającymi wzrost wydajności naszych aktywów.
Jestem bardzo zadowolony, że doprowadziliśmy do sprzedaży tak znaczącej części naszego portfolio powyżej jego wartości księgowej. Wpływy ze sprzedaży wykorzystamy do dalszej optymalizacji naszego bilansu oraz rozwoju portfolio w kierunku dominujących centrów handlowych w największych miastach na naszych podstawowych rynkach”.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora